dust8

Jak dlouho po návštěvě dentální hygieny, když se pak dásně hojí a jsou citlivější, se nedoporučuje pít vřelé či ledové?

Je to pár hodin? Kolik? Nebo den, dva dny či i více?
Předpokládám, že při návštěvě poteče dost krve z dásní, protože mi bylo už před pár měsíci, když mě objednali, že mám rozsáhlý zánět dásní. Brzy mě čeká dentální hygiena, tak bych rád věděl, jak podpořit hojení dásní po zákroku dentální hygieny a nedráždit to. Máte někdo zkušenost s touto dent. hygienou? Jakou?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Dentální hygiena NELÉČÍ zánět dásní (pouze odstraní zubní kámen, který tvorbu zánětu podporuje) a pokud není provedena řezníkem, tak po ni ani nekrvácíš z dásní. Krvácení je způsobeno zánětem. ;)

Nejspíš ti doporučí nějaké kloktání, dnes je prostředků na trhu k léčbě zánětu dásní hafo, dobu léčby nelze odhadnout. (záleží na mnoha faktorech) O tom, že by se po DH požívat teplé/studené jsem nikdy neslyšel (nikdy mi něco takového neřekli), ale je fakt, že se zánětem to asi bude o něčem jiném. :)

Další odpovědi
elkon

Vše se dovíš tam, hlavu ti neutrhnou.