kosmason

Jak dlouho by muselo pršet, aby se vrátil stav spodních vod v ČR do normálu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nejde ani tak o délku trvání srážek (většina srážek odteče bez užitku), jako spíš o jejich pravidelnost. Deficit půdní vlhkosti i úrovně spodních vod je alarmující. Do normálu by se to mohlo vrátit po několika letech normální srážkové činnosti, což ovšem vzhledem ke změnám klimatu moc nehrozí.

Další odpovědi
zjentek

Není děšť jako déšť, jde o to, na jaký způsob ho dostaneme. Optimální vydatnost dešťů zkrátí dobu extrémů sucha na minimum, ovšem pokud se tyto mezitím nestaly normálem.

Emefej

Dešťové srážky mají na spodní vody minimální vliv. Spodní vody se nejvíce dotují z pomalu tajícího sněhu.