PetrSl

Jak dlouho trvá postavit 5 km dálnice?

Nejlepší odpověď
Drap

Někomu i 20 let, někdo to má za 3 týdny.

Další odpovědi
Ametyst

Záleží na tom, jestli firma dostala zaplaceno předem, nebo až po vykonané práci. Vypadá to, že vlády v ČR si dálnice předplatily, takže žádná snaha je rychle dokončit.

Disraeli

Když dáme pryč faktory, jako jsou prostředí ve smyslu přírodních podmínek, terénů, tak efektivní stavaři v „kvalitním státě“ (i s kvalitními firmami) to můžou mít během chvilky, jinde to můžou být skutečně roky.
Plán/strategie, lidi (počet), prostředky (finance, technologie, vybavení a vše, čím dsiponují), motivace, odhodlání,… skutečně to může být hned. Naopak pokud to selhává a „oni“ ani nemají důvod pospíchat (nebo v důsledku neschopnosti a neefektivity nejsou schopni rychlé a kvalitní práce), tak to může trvat velmi dlouho. Od pár málo dnů, přes měsíce, po roky (ano, klidně i ještě menší úsek může být blbým problémem).

Není to ani tak závislé na podmínkách typu finance a hlavně technologie, jak by se mohlo zdát. I v dávné historii lidé stavili extrémně rychle a kvalitně, když BYLO TŘEBA a to do jisté míry zadarmo a bez moderních technologií (cesty, mosty, domy, hradby i celá města).