Meri

Jak danit kryptoměny?

Čistě reprezentativní příklad:
Dám do kryptoměny (např. bitcoin) 1 milion Kč. Hodnota bitcoinu vyroste od té doby o 50%. Tedy ve své peněžence mám bitcoin v hodnotě 1,5 milionu Kč. Nyní si za tyto peníze chci koupit Teslu za 1,5 milionu. Budu muset danit 15% z těch vydělaných 500 tisíc nebo pokud to jen „prolétne“ účtem tak ten výdělek nedaním? Chápu, že pokud bych POUZE prodal bitcoin za 1,5 milionu, tak těch 500 tisíc Kč budu určitě danit.
Nebo se toto nedanění vztahuje pouze na reinvestice (prodám bitcoin např. do zlata). Tedy dokud jsou peníze v oběhu, tak nedaním.
Já osobně se kryptoměn zbavovat nechci, ale když na to jednou dojde, tak bych byl rád v tomto ohledu vzdělanější. #HODL

Nejlepší odpověď
Tomáš1234

Teslu si kup přímo za BTC a nic nedaň. That's how it works! :)

Další odpovědi
Alesh

Tady to máš vysvětleno…

Zdroj: https://www.e15­.cz/kryptomeny-dane

Pepa25

Zdaňují se příjmy, tedy prodeje. Prostě v momentě, kdy za toto aktivum něco dostanete, tak příjme zdaníte (a jako výdaj si uplatníte pořizovací cenu).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Meri

Tomáš1234, ano Teslu bych si jinak ani nekoupil ;), měl jsem to více zobecnit, myslím tedy prodat do fiatu a poté nakoupit nějaké zboží.