Jiros

Jak číst knihy v angličtině?

Dobrý den, chtěl bych začít číst knihy v angličtině. Ale moje angličtina není na takové úrovni, abych to dokázal bez slovníku. Ty slova většinou brzo zapomenu. Nechci číst žádné zjednodušené knihy. Mate nějaké rady?

Nejlepší odpověď
quentos

Když narazím na neznámé slovo, pokusím se jeho význam nejprve odhadnout; pokud to nejde, pak slovo vynechat; teprve když nejde ani jedno, ani druhé, je na řadě slovník.

Další odpovědi
Rokio

Vem si ke knize chytrý telefon, nebo tablet a zapni si na něm Google překladač a slova, která nevíš, si překládej tam. Ty si pak piši do deníčku a z něho se můžeš učit.

UPhelp

Čti dvojjazyčné knihy se zrcadlovým textem. Levá strana v cizím jazyce (AJ), pravá v češtině. Občasné vysvětlivky/poz­námky pod čarou, jednoduchost (v tom smyslu, že nepotřebuješ slovník a jen se podíváš na druhou srtanu, kde je to v češtině a pochopíš i kontext a snad i gramatiku) a dělají to i podle jazykové úrovně. Pro začítečníky, pokročilé,…
Dobré je, že dělají i klasiku, třeba Monte Crista, Robina Hooda, Pýchu a předsudek nebo Ezopovy bajky atd. Různé žánry a různé obtížnosti.
Samozřejmě pokud nechceš jednoduchou úroveň AJ, ale obtížnější, tak si vybereš ty pro pokročilejší.
A nebo prostě začni číst nějakou cizojazyčnou knihu a vem si k ní malý zápisník. Tam si zapisuj konkrétní slova, která neznáš nebo která si chceš zapamatovat. Tak jse m to dělal dřív i u knih v českém jazyce, většinou nějaké odborné a zapisoval jsem si ta slova, která jsem neznal a pak si vypisoval jejich význam. Buď souběžně při čtení nebo až pak (jak kdy). Ale pro lepší pochopení textuu je lepší to dělat už při četbě. To platí i u těch cizojazyčných knih.
Mimo četbu se ještě můžeš doučovat angličtinu (učebnice, slovník, internet, kurzy, online seriály a filmy v původním znění, atd. atd).

https://www.da­tabazeknih.cz/e­dice/zrcadlovy-text-10344/strana-1
https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=dvojjazy%C4%8Dn%C3­%A9+knihy
https://www.lev­neknihy.cz/bi­lingual-books/
https://www.kni­hydobrovsky.cz/zrca­dlove-knihy-2757

Arne1

Začni s knihami pro děti. Sejkspira nech na konec

Kelt

Tak se říká, že když znáš 2000 slovíček, rozumíš 80 % jednoduchého textu a když znáš 4000 slovíček, tak rozumíš asi 90 % textu. Je třeba znát gramatiku a slovíčko odhadneš. Jsou dvojjazyčné knihy i třeba s nahrávkami. Já jsem používal třeba mluvenou četbu. Na youtube četl někdo nějakou povídku a ty jsi viděl stránku knihy. Pokud jsi znal slovíčka a uměl trochu anglicky, tak jsi chápal děj. a byly tam povídky různé úrovně. A nespěchej, klidně 5 x jednu věc..

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.