Gus_Fring

Čtete knihy i v cizích jazycích?

Já třeba mám rád knihy o 007 a už dlouho mám v poličce knihu Solo, pojednávající právě o Jamesi Bondovi, ale je v angličtině. Ještě jsem se k ní pořádně nedostal, ale už teď vím, že budu potřebovat snad na každé stránce použít překladač na slovíčka.
Jak jste na tom vy?

Nejlepší odpověď
Lotr2008

Já umím velmi dobře německy (moji rodiče byli rodilí Němci z Moravy), anglicky a perfektně rusky. Moc teda knihy nečtu, ale občas překládám do němčiny a ruštiny, ale bolí mě z toho hrozně záda, vůbec to nedoporučuji.

Další odpovědi
Kelt

Já mám také pár dvojjazyčných knížek a občas si je čtu. výhoda je ta, že je to i v audioverzi a vedle je to přeloženo. Párkrát přečtu a mohu číst další. Ale každý začátek je těžký.

VaclavZeman

Ja jsem to mel uplne stejne jako uzivatel Lotr2008. Jenze ted uz se zivim jinak. A knihy me nikdy nebavily. Odkud jste z Moravy? Z okoli Olomouce?

Filip84

Odborné texty, anglicky. Třeba toto: http://citese­erx.ist.psu.e­du/viewdoc/dow­nload?doi=10.1­.1.330.2805&rep=re­p1&type=pdf (je potřeba použít americkou VPN, jinak se to nenačte).

Knihy ano, i krásnou literaturu, polsky, slovensky.

led

Ano čítam aj v češtine aj v slovenčine.
Pre mnohých v ČR slovenčina a v SR čeština sú cudzími jazykmi.

Lotr2008

VaclavZeman: Jsem z Prostějova