dust8

Jak chutnají kachní a husí vejce? Je to podobné těm slepičím?

Nejlepší odpověď
Bobek 2

Kachní vejce prý mají „výraznou chuť“ a „ve srovnání se slepičími vejci mají vyšší obsah tuku a mastnější konzistenci.“

Husí vejce: „Samotná vařená vejce ale nezachutnají každému. Jsou sice méně tučná a celkově jemnější oproti těm kachním, přesto v nich zůstává olejnatá příchuť.“

U husích a kachních vajec je prý výrazně vyšší riziko přenosu salmonely než u slepičích, tudíž je třeba dbát na důkladnou tepelnou úpravu. A v hromadném stravování jsou či byla podle některých zdrojů zakázaná.

https://zena-in.cz/clanek/husi-kruti-nebo-kachni-vejce-neni-treba-se-jich-obavat-ale

Další odpovědi
Drap

Kachní i husí mají mírně odlišnou chuť a konzistencí mě připadají hladší než slepičí. Myslím že to lze rozpoznat u vařených či míchaných. V jiných pokrmech to nepoznáš. V podstatě každý pták má trochu odlišná vajíčka. Třeba křepelčí jsou snad i o něco jemnější než slepičí, ale v pokrmu, tady ani u míchaných, to nerozeznáš.

EKSOT123

Švagr mě jeden čas zásobil kachními vejci. Dělal jsem si z nich pomazánky apod. Chuť je malinko jiná, jsou trošku cítit po kachně. Asi po dvou měsících intenzivní kůry jsem to musel odříct, už se mně protivily.

Hufnágl

V životě jsem jiná než slepičí vejce nejedl. Pamatuji, jak mi matka říkala, že vejce od kachen, husí a morek nejsou zdravá a proto nemůžu říct jak chutnají! Kdyby byla až taková lahodná, tak by se prodávala v obchodech.