Kepler

Jak chápete toto válečné úsloví?

KULKA NIKDY NELŽE!

Nejlepší odpověď
annas

Vidím to nějak tak.

Když střelec někoho postřelí, zastřelí či se netrefí, kulka ze zbraně vyletěla, to je pravda. Ale nemusí také ze zbraně vyletět – také pravda.

Jde o jednu ze dvou možností – kulka ublíží či neublíží, stejně tak neřeší, zda letěla k příteli či nepříteli.

Vystřelenou kulku nelze vzít zpět … způsobí zranění nebo smrt., následek není možné změnit … I v tomto případě kulka nelže., stejně jako když někoho nezasáhne třeba i kvůli tomu, že selže. Rozhodla o bytí či nebytí.

Kulka má určitý rozměr, takže je možné stanovit, z kterého typu zbraně byla vystřelená.
----.

--
Hledala jsem ještě na netu. Můžete si přečíst, jak se tato slova řeší ve filmu.:

"Guľka hovorí vždy pravdu, nikdy neklame. Zaznie vo filme Man on Fire (Muž v ohni) s Denzelom Washingtonom v hlavnej úlohe, v ktorom si hrdina spytuje svedomie a len tak mimochodom vyhlási mexickej favele vojnu poháňanú chuťou pomstiť sa za vlastné zlyhanie.
https://www.sec­tor.sk/recenzi­a/29694/max-payne-3.htm

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Man_on_Fire_(2004_film)

Našla jsem ještě v uvedeném anglickém zdroji , že hlavní postava John Creasy (Washington) se pokusil o sebevraždu svou pistolí, ale kulka selhala, když stiskl spoušť. Prohlásil, že „kulka vždy mluví pravdu.“

Takže z toho pojetí vyplývá, že nezáleží na tom, zda někdo zemře, nebo nezemře. Kulka to potvrdí., jak jsem uvedla výš, tedy uvedená slova pochopila.

Další odpovědi
magorvkleci

Já to znám jako KULKA MÁ VŽDYCKY PRAVDU a vysvětloval jsem si to jako cynické konstatování, že vítězí ten, kdo toho druhého zabije. Skoro bych to přisoudil generálu Pattonovi.

zjentek

Kulka nikdy nelže, to znasmená, že když si dáž nabitou osmatřicítku do pusy, vystřelíš a přežiješ, tak's neměl umřít!

aliendrone

Znám to ve verzi jako magorvkleci. Chápu to tak, že kulka je argument „vyššího“ levelu, která jednoduše přebije jiné argumenty a „dá za pravdu“ střelci tím, že ukončí další diskuzi v jeho prospěch. ;) :)