terry

Jak často jíte lososa? Třeba k obědu nebo večeři?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pstruha nebo sivena amerického dokud ho mám v zásobě. Potom musím počkat až pojedu do sádek abych si je mohl koupit čerstvé a z čisté vody.
Není to sice přímo losos ale jsou to lososovité ryby. Tak 1× týdně pokud je mám zmrazené v zásobě. Jiné sladkovodní ryby nejím. Nedávno jsem chtěl zkusit jesetera ale nějak mě to nevzalo.

Další odpovědi
iceT

Tak určitě méně často než jiné ryby.

Nedávno jsem se doslechla,že někdy kdysi snad za první republiky byl losos na panských talířích téměř každý týden,jelikož to byla ryba levná a chutná,a docela by mě zajímalo,co tak zásadního se stalo,že tahle ryba zmizela na dlouhou dobu z jídelníčku.Pro­tože když jsem byla malá a posléze -náctiletá,nepa­matuju si,že by losos byl někde v obchodě k sehnání…

baghira

Celkem často (relativně). Mražený bývá běžně k dostání, a je to dost dobrá ryba.
A teď si uvědomuju, že jsem ho už nějakou dobu neměl. Takže odpoledne se po něm v supermarketu podívám :D

Angie

Tak jednou do měsíce, ryby zbožňuji! Vždycky buď pečeného nebo tatarák z lososa je například výbornej..

anonym

Pravidelně koncem roku, kdy mi je dává jeden z obchodních partnerů, jenž jezdí lovit do Norska. Sám mne varuje ať nikdy nekupuji polské z líhní, kde je uměle přikrmují karotenem, aby vůbec měli typické červené maso. Řeknu vám, divocí z moře, jsou skutečná delikatesa.

rtepp

Lososa nejím často ale ryby po celý rok tak jednou za 14 dní v kuchyni nebo na grilu.

anonym

Dnes jsme ho měli v kantýně.Byl výborný.Jako minutka za příplatek.Až do své dospělosti jsem lososa vůbec neochutnala,jedli jsme jen pstruhy,kapra,hej­ka.Prostě to,co se dalo tehdy koupit.Jednou jsem ochutnala štiku,fakt kousek,buď nebyla dobře připravená nebo co,prostě mi nejela.Teď si losůska dáváme tak jednou měsíčně určitě.