autacek

Jak byste nejlépe pojmenovali vlastnost, o které hovoří události v Babyloně? Sobeckost a pomstychtivost?

Neochota k integraci, tedy třeba dnes jak známe EU? Neochota k jednotnému jazyku i jednotné měně? Člověk si snad nezaslouží slávu?

Babylonská věž (hebrejsky: מגדל בבל‎‎, Migdal Bavel, arabsky: برج بابل‎‎, Burdž Bábil) byla podle biblické knihy Genesis ohromná budova, která měla sahat až do nebe. Měla být postavena na místě nazvaném posléze Bábel, což je hebrejské jméno pro Babylón. Podle Bible byli všichni lidé v době po potopě světa jednotní a mluvili společným jazykem. Lidé se rozhodli postavit město a věž až do nebe, aby sebe oslavili a nebyli rozptýleni po celé zemi. Věž tedy byla vystavěna k slávě člověka, nikoliv Boha. Bůh tehdy rozdělil dosud jediný lidský jazyk ve více jazyků a rozehnal lidi po celé zemi, protože se mu nelíbilo, že by chrám měl patřit někomu jinému než jemu samotnému.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Babylonsk%C3%A1_v%C­4%9B%C5%BE

Odpovědi
ten který je

Pýcha.Pýcha předchází pád.Dnes se situace opakuje.Myslíme si že vše umíme a můžeme vše přetvořit k obrazu svému.Není tomu tak.

hapiky

Nesmyslnost!

Kelt

Nelze hodnotit z jednoho pohledu. Na jedné straně je to touha člověka něco dokázat. Vždyť i dneska soupeří státy o to, kdo bude mít vyšší stavbu, lepší obchodní centrum a podobně. A na druhé straně jim i Babylonanům chybí skromnost a pokora.