MyOtherSelf

Jak by vypadala chemická rovnice: oxidace ethanolu manganistanem draselným?

Nejlepší odpověď
Kelt

Záleží v jakém prostředí , protože manganistan má nejsilnější účinky v kyselém prostředí, pak v neutrálním a nejslabší v alkalickém prostředí. Ethanol se bude oxidovat postupně na aldehyd, pak na kyselinu a pak na oxid uhličitý. Přitom se bude manganistan redukovat na nižší mocenství. Tak si to můžeš zkusit, rovnice znamená, že na obou stranách je stejné množství atomů, nábojů, můžeš si zjistit i energetický průběh reakce.

Další odpovědi
Dismas

C2H5OH+KMnO4→něco

Lamalam

Nedá se jednoznačně odpovědět. Záleží na reakčním prostředí. V kyselém bude vznikat manganatá sůl, draselná sůl a kyselina octová, v neutrálním oxid manganičitý, hydroxid draselný a oxid uhličitý, v alkalickém manganan draselný a aldehyd.