LuK4S3k CZ

Šla by vymyslet nová barva ?

Jako že by si někdo sedl začal různě smíchávat nějaké barvy použil i trochu chemie a vymyslel by novou barvu (jako je třeba černá,modrá) a nějak ji pojmenoval ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Ne. Všechny barvy spektra jsou kombinací základních barev R – G – B (aditivní míchání barev) z čehož každá barva může nabývat hodnot od 0 – 255 .
Doplňuji:
Schválně jsem o tom nepsal, ale vedle aditivního míchání barev existuje ještě subtraktivní míchání v doplňkových barvách CMY. Výsledek je ale stejný. Jenom úroveň zastoupení jednotlivých barev se udává v procentech 0 – 100 %.

Další odpovědi
huxa

Doplním mosoje-barvy se tvoří pomocí základních vzorců barev (RGB, CMYK, …). Každá tato barva je určena dle nějaké hodnoty a tudíž díky těmto vzorcům můžeš popsat „jakoukoliv“ barvu.
Předměty ve skutečnosti nemají barvy-pouze na ně dopadá světlo (většinou o všech vlnových délkách) a daný předmět nějaké pohltí. Např. pokud pohltí všechny, kromě 700nm, to světlo o vlnové délce 700 nanometrů se odrazí a to ty uvidíš, takže se ti bude jevit výsledný předmět jako červený.
Nové barvy by se nedaly vytvořit, ale dalo by se oko upravit tak, aby je viděli (infračervené a ultrafialové záření).

anonym

Tak hlavně jde o to že člověk dokáže vnímat jen ty barvy které dokáže … musel by jsi mít větší záběrové spektrum které člověk samozřejmě nemá a to že člověk vnímá červenou jako červenou neznamená že tak ve skutečnosti vypadá. Každá barva je vlastně výsledek interakce mezi vysílanou vlnou a detektorem/okem! I barva je relativní pojem … Každá barva je každou barvou zároveň.. jde o to jak jí vnímáš a jak rychle se oproti ní pohybuješ! RELATIVITA JE KURVA.