Avatar uživatele
Pokročilý

Jak by vypadal svět bez vražd a násilností, když by byli všichni hodní?

Je možné, že se to vše jednou vymýtí?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Jak by vypadal ? Dobře.

Nicméně to nehrozí neboť člověk je ve své podstatě barbar. Celou svoji historii založil pouze na válkách a loupení. Nově se naučil přetvařovat a lhát.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

To zatím nikdo netuší. Takovou zkušenost lidstvo doposud nemá.A jak to vypadá , tak taková situace je v nedohlednu.


Avatar uživatele
Pokročilý

To bude až za komunismu,tedy až každý dostane vše co potřebuje podle svých potřeb.Pak nebude třeba žádných krádeží ani zločinů.Z toho vyplývá,že nikdy.


Avatar uživatele

Je to utopie, protože by se muselo něco stát s lidskou dědičností, aby se brutální projevy lidských charakterů přestaly prosazovat. U většiny vrahů dochází k jejich činům díky asociálnímu vztahu k jiným lidem, také může takové jednání být ovlivněno psychikou, ale také výchovou. Neshledávám příliš velký rozdíl v humánnosti položit život za vlast, víru, své přesvědčení nebo stát se obětí násilného činu. Jakákoliv příčina, která připraví jedinou lidskou bytost o život, není dobrá.
Vykořenit zlobu, zášť a nenávist půjde při lidské křehkosti zřejmě těžko. Opět by se muselo sáhnout do chromozomů a potlačit negativní vlastnosti. Jenže se naskýtá otázka, zda výsledný produkt by byl ještě člověk.
Pravdou ale je, že taková společnost by se obešla bez úplatků, soudů, soudců, advokátů, notářů, zákonů, zákoníků, vyhlášek, nařízení, norem, policie a spousty úředníků, kteří by logicky byli zbyteční. Tohle všechno si musíme platit, protože dokonalí nejsme.
Dovedeš si představit, jak by prořídly otázky na tomto webu? O kolik méně příspěvků by se mazalo a kolik lidí by nedostalo ban a nemuselo se potom s prosíkem vracet?

Lidstvo by potřebovalo hodně pádný argument, aby se dokázalo změnit.


Avatar uživatele
Pokročilý

To není možný. Pak by byli úplně zbytačný povolání. Poté by nemělo práci x tisíc lidí. POlicisté, vezeňská cela, x právníků zabývající se tresty, vojáci kteří by nebyly potřeba když by se neválčilo a nebylo by zlo jak říkáš.


Avatar uživatele
Zlatý

nejprve musí existovat páky, které by regulovali lidskou populaci ..takže zánik průmyslu, konzumu a plýtvání zdroji- les bez elektřiny a plynu je dobrá páka na tuto regulaci ,)


Avatar uživatele
Zlatý

Svět by byl krásný, ale bohužel takto nikdy nevypadal a ani vypadat nebude. Lidé touží stále po větším hmotném majetku a chtějí ostatní ovládat a manipulovat s nimi. Jen v ráji se mají všichni rádi a neubližují si, jsou všichni "hodní" ! :-)


Avatar uživatele
Bronzový

Jaká lidská nedokonalá síla by mohla přesvědčit miliardy lidí ze stovek národů, jazyků aby se začali chovat tak, jak téměř žádný člověk nedokáže? Podle mě je to docela nemožné. To chce nějaký důvod a jaký by ten mohl být? To by nebyla ani hrozba smrti. Stejně bude to sobectví a upřednostňování svých zájmů na úkor druhých, z toho to všechno pak začíná. Co láska, ta láska musí mít nějaký zdroj, musí být něčím udržována.
--
je možné, že "se" to vymýtí? viz výše (podle mě ne), jelikož jsem četl Bibli tak se nemohu než zmínit, že tam je vysvětleno proč žijeme ve světě s vraždami a násilnostmi a jak dojde k tomu že toto bude odstraněno.


Avatar uživatele
Zlatý

násilie je dôsledok ľudských vlastností (závisť, nenávisť, lakota, žiarlivosť, a ktovie prečo všetko sa ešte vraždí, lúpi, bije).

a tie zasa spôsobuje chudoba (materiálna chudoba i chudoba ducha), nevzdelanosť, náboženstvo, rasové predsudky, rôzne druhy diskriminácií (rasová, pohlavná (genderová), sociálna, ...), atď.

takže v podstate násilie nie je problém človeka ako jedinca, ale spoločenský problém, dnes prakticky fenomén (viď poslednú módu v amerike "zraz ho!" či ako sa to volá, tie nečakané útoky pre zábavu), životný štýl (viď tv, film, literatúra) - prakticky panuje kult násilia.

takže keď vymiznú tieto negatívne ľudské vlastnosti, dá sa predpokladať i prudký úpadok ich dôsledkov - násilia.


Avatar uživatele
Pokročilý

Byla by to nuda. A naše komerční televize by neměly co ukazovat ve zprávách.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

sandy45: "až každý dostane vše" ..aby to mělo hlavu a patu, je třeba doplnit, že komunista ti přesně vymezí, jaké jsou tvé potřeby. A zkus se pak ozvat, že máš úplně jiné potřeby, než komunismus vymezil ..á propos, kdy je dost?

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4948
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2676
Zlatý briketka10 2418
Zlatý annas 2074
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1496

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.