Pavlisk109

Jak by se mohl změnit režim na celém světě nebo jen v EU?

Právo je jen cár papírů, takže pokud by osn nebo EU chtěla vládnout všem státům bez toho aniž by museli podepisovat nějakou smlouvu nebo úmluvu jak by to mohla udělat? Státy mají přece svoji suverenitu a to co nepodepsaly by nikdo neměl přece vynucovat.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Právo není cár papírů a v tom současném ve vyspělých zemích je řada pojistek, např. ústavní soudy.
P.S. Vidím, že trolly odradila ani změna na webu. Že se tu najednou objevil Srajonen a Pavlick109 se stejnými tvrzení o tom, jak nás prý zahraničí činí nesvobodnými nepovažuju za náhodu.

Další odpovědi
annas

Zkuste uvažovat sám, uvědomte si význam slova režim. , význam slova vláda, úmluva atd., tedy nad nepřesnou otázkou hypotetickou otázkou.

Který režim máte na mysli? Režím vodní, letu, technický, r ežim evidence e-tržeb, pohotovostní režim, režim dne, režim řízení atd.

Navíc otázky s podmiňovacím , způsobem jsou hypotetické, jsou něčím podmíněné,, tudíž jde jen o úvahu, subjektivní pohled. Nemají žádný smysl.

Drap

To je nesmysl. Taková možnost prozatím neni.

da ny

KOCOURKOV…. ;)
Většina zdejších otázek na OSN, EU, světovládu může pramenit z nedostatečné
výuky na ZŠ nebo z nedostatku pochopení materiálů dostupných na internetu.
Často postrádají sebemenší smysl.
Menšina se podřizuje během hlasování většině. Z EU je možné vystoupit
(za cenu jistých následků). V každém ze společenství mají členské státy své zástupce (mění se, složení je závislé na volebních výsledcích v zemích /tam, kde se konají/). Politici (vládnoucí strany x opozice) „nakládají a vykládají“ rozhodnutí dle svého. Svůj díl na interpretaci a komentářích mají média i odborníci (co odborník, to jiný názor). Samozřejmě, že za nitky může někdo tahat a tahá. Vše ovládají PENÍZE = moc.

A NYNÍ K ODPOVĚDI NA OTÁZKU:
tehdy, až lidé (většina) zatouží po změně a začnou konat. Sotva však na celém světě, s ohledem na náboženské a kulturní rozdíly. Papež Jan Pavel II. a nejen on
kdysi prohlásil něco v tom smyslu, že to co je, není ideální.
Ale zatím lidé ještě nepřišli na nic „lepšího“, co by fungovalo, bylo životaschopné
a získalo podporu.

Gonfaloniér

Ujasni si o čem to vůbec píšeš. Nevím jak si představuješ třeba EU, ale je to UNIE. Unie jejich členských států, bez kterých by neexistovala. Existuje na základě dohod, podle kterých funguje i její uspořádání, právní vztahy, funkce atd. Skládá se z různých institucí/ správních orgánů a jejím cíle je soudržnost, stabilita a vzájemná pomoc členksých států a (ekonomický) růst. Řekněme jistá jednota (ale v tom všem já právě vidím problém a nefunkčnost, ale to je o něčem zcela jiném).
Koho si v EU představuješ pod tím, že „by chtěl vládnout všem státům??“ Ona se z těch (několika evropských) států skládá.
OSN ani EU nejsou žádné světovlády. Já je sice nevnímám pozitivně a obvzlášť EU ne, ale ty si je představuješ naprosto zcestně, protože nevíš, jak fungují a ni CO vlastně jsou, co je jejich úkolem, jaké mají funkce, pravomoce, proč vznikly, co je to za systémy/uspořádání, na co se zaměřují – na jakou sféru vlivu atd atd atd…

Nemusíš mít 3 desítky účtů, aby ses ptal pořád dokola na jedno téma, které nechápeš. Bohatě bude stačít, když se budeš ptát z jednoho/dvou účtů. Nebo nejlpépe vůbec a uděláš to, co si dopoosud vůbec neudělal, i když ti to plno lidí doporučovalo, totiž aby sis zjistil něco o tom, o čem to vlastně píšeš. Protože to není neznalost, ale úplně mylné domněnky, jak ty si to na základě té neznaosti představuješ. Jako by ses právě dozvěděl, že existuje nějaké EU a přestože ani nevíš, co to je, tak se snažíš koonstatovat nějaké fantasmagorické nesmyslnosti.

Alespoň do začátku, pro lepší přehled atpod:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Evropsk%C3%A1_u­nie
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Organizace_spo­jen%C3%BDch_n%C3%A1rod%C­5%AF

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/T%C5%99i_pil%C3%AD%C5­%99e_Evropsk%C3%A9_u­nie
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_forem_vl%C3%A1­dy
Por jistotu i: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Severoatlan­tick%C3%A1_ali­ance

Přečti si:
https://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/smlouva-o-ustave-pro-evropu-417382

annas

Dělá mně problémy klikání, tedy odesílání. Kliknu jednou, nic, kliknu podruhé a odpověď se objeví vícekrát.

Pavlisk109

Pepa25– ústavní soud není moc velká pojistka, těch soudců zase není tolik

Gonfaloniér

Hmmm… :D

Pavlisk109

Co? Jen říkam že 15 lidí (nadpoloviční větsina tedy 7 lidi není moc velká pojistka za tak velký stát.

ivzez

To základní vzdělání byste si vážně měl doplnit! Nadpoloviční většina z 15 není 7.