paul1

Jak by řešil minulý režim proočkovanost proti covid-19?

V součastné době je proočkovanost obyvatel cca 50%, na dosáhnutí optimálního stavu proočkovanosti chybí ještě 30%. Zatím je očkování dobrovolné a skoro úzkostlivě se na této dobrovolnosti trvá. Zájem dalších obyvatel je minimální. Řešil by minulý režim tuto neochotu nařízením o povinnosi se dát zaočkovat?

Nejlepší odpověď
xiperio

Byla by to zákonná povinnost.

Další odpovědi
annas

Pacient o ničem nerozhodoval. měl určeného lékaře, nemocnici atd.

Očkování bylo naříízené, stejně jako jiné prohlídky. . Vzpomínám si, že jsme stali v řadě, a čekali na píchnutí.

Navíc v minulosti nebyli lide tolik informovaní o jiných formách léčení. než je očkování

Ametyst

Ano, řešil. Vždyť z minulosti jsou tu povinné pozůstatky, které už dnes nedávají smysl- jako tetanovka. Represe vůči neočkovaným dětem! Jak to, že lidskoprávní neziskovky nekřičí, když jsou děti trestány vyřazením z kolektivu? Co se týká covidu, ve sněmovně se bude projednávat zákon o veřejném zdraví. Ten může obsahovat jisté represivní prvky, protože stát nediskutuje ani nevysvětluje, ale rovnou trestá.

Pepa25

Dal by to povinně. Totalitní země mají ve zvládání epidemií zjevnou výhodu: sice nejsou nejflexibilnější, takže většinou zaspí začátek, ale pak si mohou dovolit nasadit razantní opatření. V případě COVIDu viz třeba Čína …

Dochy

Nemluvilo by se o firmách Pfizer, Johnston a jánevím jakých ještě. Nepsal by si kdo chce co chce (paranoidní schizofrenici by se určitě nedostali ke slovu). V novinách by bylo oznámení že Strana v rámci péče o zdraví občanů zajistila očkovací látku a žádá občany aby se dostavili k očkování na vyzvání jim územně příslušného Místního Národního Výboru.

Hlada

Úplně jednoduše bychom dostali do schránky korespondenční lístek s termínem očkování. Žádné přiblblé úvahy diletantů a zprávy o tom, že čtyřem lidem z miliónu po tom nějak pobolívá ruka by se nevedly a bylo by po viróze.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Emefej

Ametyst > proč dnes tetanovka už nedává smysl?

Ametyst

Protože už jsou dávno k dispozici antibiotika.

xiperio

Ale očkování je prevence. Ono ta otrava krve je někdy tak rychlá, že večer jenom bolí poranění a ráno je člověk v bezvědomí nebo K.O. A to už jsou mu antibiotika na prd. Ty jsou dobré, když se do nemocnice dostanete včas,

Pepa25

To máte marný … Dokud dítě nestráví 47 dní na JIPce, tak to někteří nepochopí: https://www.zdra­votnickydenik­.cz/2019/03/ses­tilety-chlapec-temer-zemrel-tetanus-rodice-odmitli-ockovani/ Ale ano, Ametyst má pravdu, tetanus je v současné době léčitelný …