pusinka50

Jak by podle vás mohla ČR vláda řešit dodávky neustále nevyhovujících a zdraví ohrožujících potravin z Polska?

Dodávek a různorodost závadných potravin z Polska je stále víc a počet závadných potravin z Polska narůstá. Jen pitomá Salmonela?: Žádná sranda: Budete mít doma pravidelné zdravotní kontroly, dokud se neprokáže zdroj, budou se zkoumat vaše hygienické návyky atd. A co jiné nemoci ze závadných polských výrobků?

Nenapadá vás někoho, jak z této situace ven a jak by měla jednat vláda?
Řešení zaměstnat všechny hygienické stanice pravidelnou kontrolou výrobků z Polska ve všech obchodech, kam závadné výrobky dodávají, je finančně nezvladatelné a nejsou na to lidi.

http://tn.nova­.cz/clanek/tri-tuny-kureciho-z-polska-obsahuji-salmonelu-varuji-veterinari.html

Řešení nekupovat polské výrobky neberu. Kdo má při velkém nákupu v hypermarketu čas a chuť zkoumat u všech výrobků, zda nejsou z Polska a raději se jim vyhnout??

Nejlepší odpověď
Agneta

Prostě nevěřit všemu. Může to být i takto:
►pan novinář z novy musí něco napsat
►salmonely se vyskytují na každém mase* – je to zdechlina(dobrou chuť) *)které není dobře chlazeno
►salmonely provaření a propečení nepřežijí
►takže kdo si dělá tatara, s tím musí počítat
:D

Další odpovědi
gecco

Nekupovat polské potraviny je jediné řešení – pokud po nich nebude poptávka, nebudou ani nabízeny.
😉
Navíc si dost dobře ani neumím představit, že bych při nakupování neměl čas si zkontrolovat zemi původu – kontroluju – a přiznám se, že výrobky z Polska neberu.
😉

anonym

Zaměřit se na domácí potravinovou politiku, čili více podporovat české zemědělce.Nepo­volovat zahraničním investorům zabírat kvalitní zemědělskou půdu a více dotovat zemědělství.

arygnoc

kupujem v británii nemecký salám , ktorý je fakt dovážaný z nemecka.
na štítku je nemecký i britský atest (nie starší ako 14 dní a dostupný na internete – a to isté u holanských a francúzskych a talianskych … potravinách).

nevidím problém.
ak je potravina zo zahraničia (akéhokoľvek), kde je problém vystaviť mu ates čr s dátumom?

a bol by pokoj – česi (a slováci) by prestali nadávať na poľské potraviny (ktoré sú aj dobré a kvalitné, ak také sú – ale šmejdy sa nájdu aj v domácich výrobkoch, však) a poliaci by prestali nadávať, že diskriminujeme poľské potraviny.

;-Q

ps:
nie všetko, čo nie je české, je zlé.

Pepa25

Vláda neřeší závadné potraviny, to se řeší standardními postupy. Nepřipadá mi, že by selhávaly (přiznám se, že nesleduju Novu, tak mi možná něco uniká 😛)

marci1

Těžká odpověď. Dříve byly polské výrobky kvalitní : klobásky, uzeniny, šunka, bonboniéry, mléko, máslo ap. 🙂 Je mi líto, ale přiznám se, že polské potraviny nekupuji. Nejedná se jen o vyjímečné jednorázové selhání, ale nevyhovujících polských výrobků je stále dosti a přibývají. Polsko a Poláky mám ráda, mám tam některé známé a přiznám se, že je mi jich trochu líto. Sami to nechápou. ☹

lexx

pouhé fámy a zavádějící informace v podplacených mediích, vše v rámci tržního boje o zákazníka, kupovat se tam bude stejně, masívní nárůst chudoby a mizerná kupní síla, to je ten důvod, vážení
Doplňuji:
lahny, vyjmenuj pár „českých“ výrobků