Kai

Jaké má výhody evropská integrace a proč je podle vás důležitá? Děkuji za názor.

Nejlepší odpověď
anonym

Být součástí velkého celku má samozřejmě své výhody. Jako malý, vcelku bezvýznamný stát po prodělané čtyřicetileté devastaci jsem ráda, že se mohu cítit být Evropankou, tedy integrovaná v evropské kultuře, kam jistě právem patříme.
Řešení věcí na nejnižší úrovni (viz odp. Sta67) přináší zpravidla nejnižší
výsledky. Dnešní možný pohyb zboží, osob atd. v rámci EU byl dříve nemyslitelný.
Na každém kroku se setkávám s důkazy této integrity. Za vsí je postavena vodárna z peněz EU, místní komunikace a úprava návsi byla hrazena z velké části penězi EU, výstavba kanalizace v obci dotuje EU, místní farmáři čerpají nemalé dotace a někteří si vystavěli rybníky na chov ryb a pomocí peněz EU realizovali mnoho svých projektů, které by je bez těch peněz ani nenapadly.
Ale i my máme co nabídnout!
Je všeobecným trendem v Čechách nadávat a netvrdím, že je všechno „jahodové“ když se vyřizují záležitosti od úřednického stolu, ale přednosti a výhody integrace naší země do Evropy zcela jistě převyšují nad nevýhodami.
Jsem hrdá, že jsem Češka (ačkoliv ne zcela i původem) a jsem šťastná, že se mohu považovat právem za Evropanku. Není zač se stydět.

Doplňuji:
Když už si pleteš doplnění odpovědi s diskuzí, budiž! budu také „doplňovat“:
Nikdo mi nevymluví (a naštěstí nejen mně), že výhody převažují!
V tom, jak já žiju a co dělám, mi integrace a naše členství v EU hodně usnadnila život a mým dospělým dětem s rodinami také. Všichni žijí a pracují mimo Česko, ale v rámci EU.
Jsem na světě už dost dlouho na to abych si vážila kladů a nehledala
za každou cenu zápory . Kdyby mi někdo v dobách, kdy jsem vychovála tyto děti jen naznačil, čeho a jaké svobody se dožiju, myslela bych, že se zbláznil!
Tvoje kalkulace je prostě jiná než-li moje. Tvůj názor je jiný než můj .
Je dobře, že žijeme v době, kdy různost názorů a jejich veřejná interpretace není trestná!

Další odpovědi
Sta67

Umělá integrace shora, tak, jak ji dnes v EU vidíme, je špatná věc. Nezakládá se na potřebě lidí, ale na potřebě vrchnosti získat větší moc nad svými poddanými. A také zvyšuje riziko budoucího konfliktu takto integrovaných národů. Většina podobných nadnárodních říší skončila rozpadem a válkou mezi následnickými stá­ty.

Věci by se měli řešit na nejnižší úrovni, na které je to možné. Ne shora nařizovat jednotné řešení pro celou říši.
Doplňuji:
Bohemica: Však také na fondy, ze kterých se tak radujete, nemálo přispíváme. Každý produktivní Čech musí nedobrovolně odvést do těchto fondů každý pracovní den zhruba 150Kč ze své mzdy. To se to pak vedení EU financují projekty! Zdaleka to nejsou všechny náklady na tyto fondy. Splnění kritérií stanovených EU něco stojí, a zaplacení všech těch úředníků a zaměstnanců firem, kteří dotaci „vykomunikují“, také není zadarmo.

Kdyby si každý produktivní občan vaší vesnice mohl těchto zhruba 200Kč denně ponechat, jistě byste dokázali ve vaší vsi postavit vše zmíněné bez podpory zvnějšku. Třeba na obec s dvěma stovkami produktivních obyvatel by to už dělalo hezkých 7 milionů ročně!

Řešení na zbytečně vysoké úrovni navíc naprosto ignoruje místní odlišnosti.

Proč musí o designu patníků u silnice za vsí rozhodovat v Bruselu?

Proč musí v Bruselu rozhodovat o tom, jak mají vypadat potraviny na krámě?

Nebo proč musí být stejný letní čas ve Španělsku i u polárního kruhu, když tím rozbíjí i ten jediný argument pro letní čas – potřebu svícení? Zatímco v létě na severu slunce zapadá třeba ve 23h, tak na jihu už ve 20h, tak na podzim na severu zapadá slunce už třeba v 14h, zatímco na jihu svítí ještě v 17h.

Dnešní evropská integrace spíš nese prvky totality. Totalitní režim není, jak se mnozí domnívají, totéž co diktatura. Totalitní stát je stát, jenž zasahuje do každé sféry života obyvatelstva.

http://www.dfens-cz.com/view.php?cis­loclanku=2013040801
http://www.dfens-cz.com/view.php?cis­loclanku=2013040802

Sta67

Právě, že vidím, jak nám EU neustále odebírá další a další svobody, a nutí ekonomiku do stále nákladnějších akcí.

Dnešní ekonomika EU se čím dál tím více začíná blížit minulému socialismu. Nejen způsobem řízení, ale i svou neefektivitou. S každou další regulací ztrácí ekonomika svou konkurenceschop­nost. Řecko, Španělsko a Kypr jsou v ekonomickém rozkladu, Francie a Velká Británie přišla o většinu svého průmyslu. Rozšiřováním „bio“ produkce se i energetika a zemědělství vrací někam o 100 let zpátky. Je jen otázkou času, kdy ekonomický rozklad postoupí tak daleko, že už nebude v silách vlád nejen splatit dluhy jinak než novým dluhem, ale že už jim ani veškeré příjmy států nepostačí na úroky.

Podnikání v EU přestalo být o soutěži umu, schopností a vědomostí, ale už je zase soutěží o to, kdo bude nejlépe lízat paty vrchnosti, kdo dostane nejvyšší dotace, a kdo získá největší státní zakázku.

Zlo z východu, které jsme před 24 lety vyhnali zvoněním klíčů, sem pomalu, ale neúprosně proudí ze západu.

V Evropské komisi se však poučili z chyb komunistů, a jdou na to jemnějšími metodami. Nezakazují lidem studovat ani cestovat. Nezavírají své nepřítele do vězení, stačí je pomluvit v médiích. A když už někoho omezují, dělají to vždy tak, aby si „obyčejný člověk“ řekl: „To se mne netýká.“

P. S.: Už jsem našel tlačítko na diskusi…