hippeace

Jak by jste se zachovali vy?

Mate souseda lháře a bordeláře (no prostě absolutne neschopnej člověk kerej vam furt leze do p****e) s třemi velkými fenami, které krmí buh ví jakým bordelem a po celé vesnici se vý že feny pořádají čaté utěky už zabily několik volně puštěných slepic a králíků a najednou se jednou ráno probudíte jdete na krmit ty svoje (chovný) králíky a potkáte tam sousedovo feny jak vám je trhají. přišli jste o morče vaší mladší dcery a o králíka starší dcery. Mladší požaduje další morče starší ví že se o to už nemůže starat tak si řekla o penize alespon za hodnotu masa. Králíkárna je na kusy a slepice a zbylí králík v šoku. Jaké by jste požadovali odškodnění? Co když feny příště zaútočí na dítě? Nahlásili by jste souseda?
nevím kam zařadit téma tak jde do aktualit

Nejlepší odpověď
anonym

Volný pohyb zvířat je dán místní vyhláškou. Pokud feny zlikvidovaly nějaké slepice a králíky, co se volně pohybovali po veřejné komunikaci, nemá nikdo nárok na náhradu škody, pokutu by měli zaplatit všichni majitelé volně se pohybujících zvířat.
Pokud feny vnikly na váš soukromý pozemek, způsobily nějakou škodu,vše neprodleně nafoťte, celou událost ohlašte na obecním úřadu a pojišťovně.
Náhrada škody je jedna věc, porušení soukromí je věc druhá a další je neplnění povinnosti zajistit si svoje psy tak aby nezpůsobili žádnou škodu na majetku nebo zdraví druhých.
V takových případech slušnější nesmí ustupovat, jinak prohrává a může se skutečně stát neštěstí.

Další odpovědi
Braník

Hned místní úřad a policie,aby to bylo vyřešeno co nejdříve,jiné řešení nevidím,

badisko

ano klidne bych ..ho nahlasil pokud by jsem mel skodu ..ono to neni jen o kralicich ..ale nekteri hafani.. mohou byt nevyspitatelni a pokud je jich vic mohou napadnou i cloveka ..samotny pes si to molokdy dovoli a musi to byt budto rapl ..nebo tam musi byt nejaka situace kdy se citi byt ohrozen atd …majitel psa je za ne zodpovedny ..a pokud si psy neumi vychovat mel by platit ..!!!!! klidne ho nahlaste ma je mit pod kontrolou a zadne vymluvy ze nevi jak utekli atd.. nebrat ..!! Je to jen a jen jeho vina ..!!!!

Pepa88

Jako pejskař a majitel dvou fen:
Pokud majiteli utíkají, je to o tom, že je to neschopný majitel psa, který psa neumí řádné vycvičit. Neexistuje proto nějaký předpoklad, že by došlo ke zlepšení. Jako kolegové bych doporučil řádné řešení…
Navíc, pokaždé, když se psi budou toulat, doporučil bych kontaktovat obecní úřad s žádostí o odchyt (volně toulající se pes = nebezpečí). Až majitel párkráte zaplatí tisícikorunu za odchyt, buď dá pryč psíky, nebo si opraví plot :)

honza19hk

Zastřelil bych je. Už jsem jednou psa zastřelil a nedělá mi problém to zopakovat.
Když si někdo koupí psa musí si ho hlídat.

anonym

vše bylo řečeno, ale honza19hk, to bych nedělala, to zavání velkým problémem, musíš nahlásit idiota, který ty psy vychoval a nestřílet do jeho špatně vychovaných psů, i když je jasný, že pak by byl konečně snad klid, dokud by neudal on tebe, ty nemůžeš rozhodovat, koho střelit, nejsi soudce