hniz

Jak by jste popsali naši zemi třemi slovy ?

Nejlepší odpověď
annas

Česko krásná zem …

Další odpovědi
led

  1. Zaspievajte
  2. českú
  3. hymnu

---pomôcka---
…" Voda hučí po lučinách,
bory šumí po skalinách,
v sadě skví se jara květ,
zemský ráj to na pohled!
A to je ta krásná země,
země česká, domov můj,"…

Jikra

Zde domov můj.

beer

Místo, kde žiji.

Drap

Naše modrá planeta!

Anuket

Sladká chuť domoviny.

sevos

Lihově demokratické zřícení.
Doplňuji:
.

honza19hk

velká černá díra. hlavně co se týče financí.

Matthew

ŽENY, VÍNO, ZPĚV :)

Orange

Korupce, že neuvěříš.

panxnotdead

Krádeže, krádeže, krádeže

anonym

bordel, ignorace, lenost

anonym

Jeden velký bordel.

led

Zdá sa mi smutné, že niektorí neviete vo vlastnej zemi nájsť nič pekné.
Skúste trochu otvoriť oči a rozhliadnúť sa.
Krásu zeme tvoria nielen krásy prírody ale aj ľudia, žijúci v nej. Viete si predstaviť ľudí napríklad v Afganistáne, Vietname či Iraku, krajín zaplnených hrôzami vojny, že by hanili svoju zem?

annas

Mně se osobně nelíbí výraz Česko, jenže jsou Čechy krásné, Čechy mé, stejně Morava, Moravěnka milá …

Přírodní krásy Česka … Slavná minulost Česka …

led

Zaujímal by ma vlastne aj pôvod tohto výrazu, pretože nikde, ani v knihách písaných starou češtinou som to neobjavila. Mám pocit že sa udomácnil až v poslednej dobe, zo zlého prekladu, v snahe byť „in“.

led

Podobne mi dvíha žlč aj výraz „táto krajina“ miesto táto republika, občania tejto republiky a podobne.
Ak dobre pamätám, krajina je (zemepisný) výraz určitého územia, či básnický vyraz, ale nie politický, aj keď ho práve v politickom význame radi vyslovujú.

anonym

led, .. prosim, .. nasledujici radek necist !!! :o

Jagr, Prag , Pilsner Urquell

led

Aj to robí slávu českej zeme
PS.
To posledné, nech chutí… :)

led

  • iv- nezáleží, v akej reči tie slová poviete

anonym

:) v Cechach to takhle nerikam ! :)