kajak98

Jak budou léčit čeští zdravotníci infikované Lymskou boreliózou když jim chybí antibiotika?

Při záchytu Lymské boreliózy v časném stadiu se dá tato infekce úspěšně léčit antibiotiky, ale jenom pro představu u nakaženého Lymskou boreliózou budete potřebovat minimálně 200 mg antibiotik denně po dobu 10–14 dnů s tím, že pokud vám dovezou pacienta v pozdějším stádiu, tak mu musíte dát těch antibiotik víc, po delší dobu a ještě je kombinovat…

Je tohle ten pravý důvod proč v celé republice už několik dní sledujeme mediální kampaň varování před klíšťaty?

Nejlepší odpověď
elkon

Kdo si jen trochu pamatuje, ví že varování proti klíšťatům je každoroční záležitost a probíhá stejným způsobem.

Další odpovědi
Drap

Důvodem to určitě neni. Kampaň je pouze proto, že v této době, jak se oteplí , je dostatečná vlhkost a podobně se klíšťata začínají teprve objevovat a lze díky sesbíraným vzorkům na určených lokalitách odhadovat případný celkový počet klíšťat.

Ametyst

Možná pomohou sulfonamidy jako Biseptol, nevím to jistě. V 90. letech jsme předali jejich výrobu z Ústí nad Labem do Polska. Teď můžou chybět také, když nejsme soběstační. Ostatně i ta polská firma Polfa už patří Francouzům.

Ametyst

Drap: U nás se vyskytují klíšťata už od února. Nevím, jak funguje očkování, které je třífázové – 3 vakcíny za rok. Prostě se očkuje v sezóně.

kajak98

elkon: Letos to je evidentně víc "vyhajpované " než v minulosti.