david22

Jak bojovat proti únavě z horka?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Naučit se plavat a jít do bazénu se chladit, ale ne do venkovního, kde na Vás praží slunce, ale do krytého, kde není chlor, ale ionty soli.

Nelézt do vody hned po jídle a ne po těžkém (vepřo, knedlo zelo) nebo když jsi rozehřátý, nejdříve se schlaď pomalu ve sprše – ne že na sebe pustíš hned ledovou, ale budeš postupně snižovat teplotu sprchy, teda tam kde sprchy.

Pokud sprcha není nebo máš u provozovatele vyjednánu vyjímku, že se sprchovat nemusíš, pokud to např. neumožňuje tvé náboženské vyznání tak tak si sedni na čtvrt hodiny do chládku či na lavičku ve stínu nebo uvnitř budovy bazénu.

Další odpovědi
anonym

Vynikající léčbu na tenhle problém propagoval můj bývalý: hlavu v hospodě, nohy v potoce.
Skromě dodávám: nebojovat, v tomhle horku každá revolta a každý boj vyčerpává ještě více než vedro samo. Prostě se to snažte přežít.

Damiana

Klidem. Nepřepínat se, nezatěžovat organismus. Hrozí dehydratace, kolaps, na sluníčku úpal nebo úžeh.
Pokud ti to hodně vadí, dej si nějaký chladivý, osvěžující nealko nápoj (osobně doporučuji neslazený ledový zelený čaj), když to půjde, často se sprchuj vlažnou vodou – bazén nebo jiná vodní plocha je samozřejmě ideální. Já mám při sobě pořád malou minerálku ve spreji (je stále studená a hodně osvěží pokožku).
Flákat se, lenošit a chytat lelky – nic jiného prý v tomto vedru nelze.

venkovan

Zeptej se lidí co dělají opravy na silnicích, na střechách na loukách apod. Pokud máš danou zakázku a termín, na únavu není čas, nepřepínat se je jen iluze doktorů. Takže to co jsem unás vídával u starších lidích když pracovali na poli. Lehké oblečení, pokud možno po celém těle, přikrývka hlavy která zacloní krk a obličej a dostatek tekutin, ne ledových, ale odražených, nealkoholických. Dostatek – bavím se i o 8 litrech tekutin za den. A dost ovoce, zeleniny a podobné nechutné věci. Vynechat tlačenky, salámy a podobné dobré věci.
A pokud možno večer doma si dát konečně ten potřebný klídek – veškeré práce které nejsou doma nutné odložit na jindy.
Nechceš na brigádu? Nick „Venkovan“ je od toho, že pracuji venku často ve městě. Můžeš vyzkoušet co vydržíš – práce je prakticky v normě. Takže proti únavě z vedra se bojuje i dobrou náladou a úsmevěm.

Janča J

Lehké jídlo, hodně pití a nemusí být ledové. Osvědčil se mokrý ručník a jeho pomocí ochlazování končetin, pokud není přístup k tekoucí vodě.