geekocz

Jak američané nazývají americké brambory?

Doplňuji:
Nemyslím jak to překládají, ale jaký mají název pro tuto úpravu brambor.

Nejlepší odpověď
annas

Názvy mnoha českých jídel se používají jenom u nás a v odkazovaných zemích jsou neznámé. V Americe se užívá název obecně pro brambory. Takže americké brambory není název jídla, ale pro bramb ory, které se pečou různých způsobem v Americe.

Naši kuchaři přišli i na to, že nejjednodušší je podávat brambory celé, a to pečené, okořeněn. l. Odtud vznikl název pro české americké brambory. Vždyť i české brambory se v minulosti pekly ve slupce a podávaly se např. k podmáslí. .

Podle
http://www.me­tro.cz/kde-se-vzala-jmena-jidel-rusove-sve-vejce-neznaji-spanele-zase-ptacka-1ik-/metro-extra.aspx?c=A121106­_172930_metro-extra_rab

Shnrnuji. Z toho i z anglických odkazů vyplývá, že amerických brambor je hodně druhů, český název je převzatý poidle toho, že s pečou se slupkou a s kořením.

Název
American Baked Potatoes .

Ale pečené americké brambory mají různé názvy, podle toho, jak a s čím se pečou. Zjistíte z receptů.

http://www.yum­mly.com/recipes/a­merican-baked-potatoes

Další odpovědi
anonym

American potatoes
Doplňuji:
potato wedges

MK44

Podpořím Jugara v tom, co bohužel až doplnil. Jsou to potato wedges – bramborové klínky.