RyuzakiKate

Jak a z čeho se vyrábí nugát?

… a proč je tak nebezpečně dobrý? :)

Nejlepší odpověď
darius

Nugát je cukrářská hmota vytvořená z nejrůznějších oříšků a hlavně čokolády, doplněná dalšími složkami. Vyrábí se v souvislé vrstvě. Po vychladnutí se krájí na charakteristické kostky. Podle přísad či stupně pražení jádrovin mohou být světlé či tmavé nugáty. Nugát se také využívá jako náplň do bonbonů, čokolád nebo moučníků. 🙂

Zdroj: www.slovnik.va­reni.cz/nugat/

Další odpovědi
hanulka11

protože jsou v něm samé dobré věci a je hodně druhů podívej se a udělej si doma

http://www.go­ogle.cz/search?q=nug%C3%­A1t+recepty&i­e=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a

Damiana

Je to mňamka. Já ho milovala v dětství, kupovala jsem si ho na váhu nebo ho vybírala z bonboniér, kde byl zabalený v blýskavých staniolech.
Teď ho občas dělám, protože muž ho miluje a já dostala skvělý recept. Dávám ho vplen všem mlsounům a zaručuji boule za ušima!
Rozpustit 3 tabulky čokolády (podle chuti, já dávám hořkou, ale skvělý je i z té na vaření), rozředíme 1 Salkem, přidáme trochu oříškové tresti (nebo Moninu) a nasypeme kešu oříšky. Nalijeme na plech vyložený pečícím papírem a necháme ztuhnout. Pak lámeme na kousky. S tímto receptem se dá dost improvizovat. Lze přidat i kávu nebo Bailey's. Taky výborné.