Hufnágl

Jablko nepadá daleko od stromu, že ano?!

Kteří potomci starších herců a hereček, kteří jdou ve šlépějích rodičů, se vám líbí oboru v herectví?
U mne to je Suchařípa, Smitzer, Kostková… a další byste mohli připomenut vy.

Nejlepší odpověď
annas

Vložila jsem podobnou otázku.

Platí ještě, že „jablko nepadá daleko od stromu?“ Ale co když spadne shnilé a rozplácne se přímo pod stromem?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/plati-jeste-ze-jablko-nepada-daleko-od-stromu-ale-co-kdyz-spadne-shnile-a-rozplacne-se-primo-pod-stromem

Někdy se dítě věnuje povolání některého ze svých rodičů, jindy je to docela jinak.
Některá herecká rodina má tradice.

Janžurová – její dcery, Munzarovi – dcera, Trojan – jeho syn, Termerová – dcera Martha Issová atd.

Další odpovědi
elkon

Jiří Štěpnička, David Prachař, Jakub Prachař, Otakar Brousek ml. Václav Vydra,

Kepler

Rudolf Hrušínký ml. a Jan Hrušínský. Ovšem na svého taťku, resp. děda, nemají.

Pepa25

Přiznám se, že si vybavím spíše mladší herce: Anna Polívková, Jakub Prachař, Theodora a Sabina Remundovy, …

da ny

Např. Simona Stašová. Jiří Štěpnička, Petr Štěpánek (i Jana Š.), Kateřina Macháčková, iTereza Brodská…

Kelt

Mohli bychom najít mezi umělci, vědci a politiky. Ovšem ti mladí se musí předvést a nehodnotit je ještě na začátku nebo uprostřed cesty. Jan Masaryk nedosáhnul ohlasu svého otce a stejně tak Jaroslav Heyrovský měl sice syna, který šel v jeho šlépějích a dělal fyzikální chemii, ovšem na průměrné úrovni. O hercích se tady mluvilo. A sebekriticky musím říci, že se musím sklonit před svým dědečkem, který patřil k osobnostem města i okresu.

JežíšKristus

Syn Denzela Washingtona v bijáku roku zvaném Tenet.

orwell

Tak třeba Spejbl a Hurvínek. Ale s kým ho Spejbl měl, to jsem se nikdy nedozvěděl.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

elkon

Shnilé jablko – Jan Hrušínský.

Mr. Marek

Divadlo na Jezerce pod jeho vedením si vede v rámci kvalit slušně.

Hufnágl

Mr. Marek
Jsou i další divadla, které žebrají, jak principál Hrušínský? https://www.di­vadlonajezerce­.cz/partneri

Mr. Marek

Proč žebrání? Co je zlého na tom, že své fanoušky prosí o finanční pomoc?

Hufnágl

Mr. Marek
Když má ceny vstupenek, podle mne , nehorázné, a má plné divadlo, tak to potřebuje ještě patrony a sponzory?

led

Ak by ceny vstupeniek mali pokryť náklady na prevádzku divadla a predstavenia, boli by veľmi a ešte veľmi vysoké. Preto časť nákladov aj súkromných divadiel je dotovaná štátom (mestom).
Na druhej strane cena vstupeniek je aj istou reklamou pre divadlo „predsa nebude hrať pod cenu“. Svojho času na prelome tisícročia som sa divila vysokej cene vstupenky na hosťujúce tanečné divadlo, 800–900 Kčs za vstupenku v pražskom Smetanovom divadle (dnes Státní opera). Odpovedali mi, že ak by bola cena nižšia, diváci by neprišli, pretože by inscenáciu nepovažovali za hodnú ich námahy pri opustení kresla pred TV.

Mr. Marek

Dneska Vás zisky ze vstupenek nespasí. Je logické, že se poptává investor a sponzoring.

Hufnágl

Ale nevím, jestli i řemeslníci mají své sponzory.

Hufnágl

Annas, i podotázka byla stejná, či podobná?!