Fůfan

platí přísloví: Takoví rodiče, takové dítě?

prosím odpověď jen Ano/Ne případně s procenty př.: Ano 74%

Nejlepší odpověď
quentos

Žádné takové přísloví neexistuje (vždyť ta „věta“ nedává česky ani smysl), nemůže tedy ani platit.
Říká se třeba „jaký otec, takový syn“, „aká matka, taká Katka“ nebo „jablko nepadá daleko od stromu“. To ve většině případů skutečně platí, řekl bych tak na 90% (ať už po otci, nebo po matce).

Další odpovědi
anonym

Jací rodiče,takové děti?Ne neplatí to.NE 75%

Drap

To neni přísloví, ale slátanina bez hlavy a paty. Pokud jsi se ptal zda platí, Jací rodiče, takové děti tak k tomu nutno říct, že někdy platí a někdy ne. Nelze paušalizovat.

isteron

Aká matka , taká Katka. Aký tatko taký Janko. Aká babka, taká žena.

marci1

Ne. Rozhodně to neplatí. Dítě může podědit své charakterové vlastnosti třeba po někom z „pátého kolena“. Nevím kolik to tak může být procent, ale samozřejmě je velmi důležité nejen to, co dítě po rodičích podědí, ale také to, jak jej rodiče a ostatní rodina vychovává. Někdy nepomůže nic, dítě je úplně jiné než rodiče a s dítětem nikdo nezmůže nic. Bohužel. ☹

Děda Louda

Ne. 100 %.

pusinka50

Ne..... na 100%

suaeda

Na toto téma nám pouze podobné
„Jablko nepadá daleko od stromu“.

anonym

Je veliký rozdíl mezi genem fyzickým a psychickým,fyzicky ANO psychicky buď evolučně (rodinná záležitost) také ano,někde jinde na jiné frekvenci,ale ve stejném směru či dokonce polárně na úplně opačné jiné frekvenci zajisté též,takže NE . 110%

Pepa25

Přísloví „jací rodiče, takoví děti“ resp. „jablko nepadá daleko od stromu“ má samozřejmě racionální základ ve velkém vlivu genetických dispozic a výchovy. Procento ale nedám, protože je to dost individuální …

gecco

Isteron → Aký išiel, takú našiel…
😉