annas

Platí ještě, že „jablko nepadá daleko od stromu?“ Ale co když spadne shnilé a rozplácne se přímo pod stromem?

1. „Leží-li jablko pod hruškou, může to znamenat že je určitě nemanželské?“ – Žarko Petan

https://citaty­.net/citaty/1306-zarko-petan-lezi-li-jablko-pod-hruskou-je-urcite-nemanzelske/

2. Jak chápete slova M. Horníčka? „Jablka poznání, co byla na dosah, jsou očesána, a ti, kdo po nich nadále touží, musí do koruny stromu.“

https://www.as­trohled.cz/ci­taty/?stranka=52&&cte­ma=

3. Jablko se objevuje v kultuře, má různé významy či symboly – např. uvedené jablko poznání, Adamovo jablko, kousnout do kyselého jablka atd.

Domníváte se, že má jablko i symbol či význam politický?

Obrázek

https://pixaba­y.com/photos/ap­ple-red-red-apple-apple-orchard-2788616/

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jako se vším, v úhrnu ano, navzdory odkutáleným či shnilým vyjímkám. ;)

ad –1 Spíš bych v tom viděl možnost návštěvy gangstera Dochyho a Keplera, kteří vracejíc se rozjařeni z „úspěšné kontroly“ sousedovic pozemku jedno neopatrně upustili pod hrušní. Což chápu, z cizího je to VŽDYCKY lepší. (mají ty kontroly rozdělené, Dochy úrodu, Kepler prozměnu kontroluje sousedovic manželku). ;) :D

ad 2 – Já s tím souhlasím, možná bych přitvrdil – musí za nimi nejen do koruny stromu, ale asi do Španělska nebo co, protože když jsem včera v nákupáku viděl takové nedomrlé jablečné chudinky (v jablečné SEZÓNĚ!!) za 40Kč a vedle nich (stejně nedomrlé) banány za 19Kč, tak se mi chtělo bleet. Prý volný trh a konkurence… :(

ad 3 -No, když už to na tuto úroveň dotáhly TŘEŠNĚ, proč ne jablko? Venkoncem logo „jablíčkářů“ je dostatečně známé (Nechápu, proč v KAŽDÉM US filmu – pokud se v něm vyskytuje elektronika/po­čítač – prostě MUSÍ být značky Apple, ví to někdo?) a když má jablko význam v ekonomice, jde to ruku v ruce i s politikou, tak už to chodí. :)

Další odpovědi
Kepler

I ze zdravého stromu může spadnout shnilé jablko, stejně jako když ze syna příkladného člověka vyroste grázl. Ale co když jabloň roste ve stráni a jablka se dostanou na šikmou plochu? Tak teď jsem v koncích, tady to přísloví asi nefunguje.

Drap

Samozřejmě že platí. To že je shnilé jedno, nebo několik přece nic neznamená.To se stává i v lepších rodinách.
1.Neznamená to, že je jablko nemanželské, ale pouze to, že jsou příliš blízko vysazeny stromy v okolí.
2.Chápu to tak, že znalosti, popřípadě objevit nové věci neni tak snadné, ale že je nutné něco pro to udělat.
3.Nevím sice o tom, že by jablko figurovalo jako politický symbol, ale možné to je, nebo alespon by to možné bylo.DNEŠNÍ POLITICI DOKÁŽÍ VYTVOŘIT POLITICKÝ SYMBOL V PODSTATĚ Z ČEHOKOLI, POKUD SE JIM TO HODÍ

ivzez

Platí
1)
Ne.

2)
Nerozvedu, bylo by to na dlouho, ale Horníčkova myšlenka se mi moc líbí.

3)
Na to jakou pověst má jablko v oblasti IT, je s podivem, že se ho ještě nechopili politici. Třeba pirátům by mohlo „slušet“.

zjentek

No, pokud se jabko tedy rozplajzne přímo pod stromem, pak platí, že jablko nepadá daleko od stromu!

Horníček to má hluboký… jedna z tisíců myšlenek, co se mu v tu chvíli mohla honit hlavou? Třeba, že „odstřihli“ práva v Plzni.

Jabko nemá zvlášť hluboký význam, proto v politice nevidno.