Bronzový

Investujete peníze radši do věcí, nebo do zážitků?

Obecně co vidím všude kolem sebe a podporují to i různé studie, na které jsem narazil, tak ženy více utrácí za zážitky a muži za věci. Je to údajně spojeno jednoduše s povahou obou pohlaví - ženy jsou založeny více emočně, muži rozumově.

Já jsem například typický muž - radši investuji do nové televize, na kterou se všichni díváme každý den, do auta, kterým každý den jezdíme, do skříně v kuchyni, kterou každý den několikrát otevíráme a zavíráme.
Naproti tomu přítelkyně by chtěla pořád cestovat, co chvíli zkoumá na slevomatu nějaké zájezdy, akce a zážitkové vouchery. Má názor, že jsme mladí a musíme cestovat, dokud můžeme. Já jsem názoru, že musíme vytvořit perfektní zázemí pro budoucí rodinu a cestovat třeba budeme s nimi.

Říká se, že zážitky vám nikdo nevezme. Ale co když jste člověk, kterého zážitek nijak nenaplňuje?

Jak je to u vás? Do čeho doma vrážíte peníze víc?

Nejlepší odpověď

Zlatý

Není to jednoznačně. Vvšechno je relativní, záleží na věku a zdravotním stavu., neboť někam jít je někdy těžší než koupit třeba novou ždímačku.

Je pravda, že na zážitky jsou vzpomínky,, byť i někdy negativní, ale spíš ty pozitivní. Navcí nám vzpoimínky nikdo nemůže závidět, protože jsou jedinečné, i když navštíví stejné místo jako my.

Ja pravda, že je čas od času vyměnit ledničku, pračku,., ale je to jen věc, která usnadňuje práci. Jenže věcí stárnou, takže nová TV je nevyhovující, zastaralá, , protože je nemoderní, nebo už kvůli různým změnám v systému vysílání, je nefunkční.

Možná si někdy člověkl uvědomuje, že zážitky mu přinesly štěstí. Už jsem někde zmínila, že návštěva jednoho města mě vždy dojímala a dojímá. Mám radost, i když se v současnosti podívám na fotografie a vzpomenu si, zda jsem toto místo viděla v realitě., nebo obdiovuji něco nového ...

Nejde jen o cestování, ale e io zážitky spojené s návštěvou divadel, koncertů atd.

Další odpovědi:

Zlatý

V podstatě už toho mnoho neinvestuji. Přesto jsem přesvědčen, že i zážitky jsou důležité. Při tvrdém materiálním přístupu dost často nastává situace, kdy už v podstatě mámé téměř vše, ale televize je už stará, také by to chtělo vyměnit ledničku, pořídíme si novou kuchyň atd. Život plyne a utíká velmi rychle. a v takové situaci už nemusí na zážitky zbýt čas a možná ani prostředky.
Vždy jsem se nějak snažil držet tyto dvě věci v rovnováze. Dodnes občas mám rád nějaký zážitek, něco nového. Zážitky jsou zajímavá komodita, obohacují nás a přináší mnoho nového. Důležité je vybrat si zážitek, a to bývá často problém, který by vyhovoval a lákal oba partnery. Pokud taková shoda neni možná, lze to řešit i tím způsobem že každý si investuje do svých zážitků. Naštěstí mám i hobby, keté mi přináší spoustu zajímavých zážitků a to těch které se mi líbí a preferuji.

Stříbrný

Na to správné a nejlepší přijde člověk až časem. Pochopitelně hodně je to ovlivněno finanční situací dotyčného, nicméně zážitek mnohdy vydrží podstatně déle, než hmotný statek. Třeba - na první modem k počítači si dnes již ani nevzpomenu, nicméně na tu dovolenou, když jsem za stejné peníze viděl poprvé čtrnáct dní moře, na tu se nezapomíná. Také ne vždy je člověku nejlépe a mnohdy vzpomínka na hezký zážitek dokáže nakopnout, dnes třeba na lezení po feratech fyzičku máš, za pár let již budeš jen vzpomínat a představa, že vše jde realizovat i s dětmi, tak to je také utopie, plus přidej finanční násobitel. Asi jen těžko sbalíš s baťůžkem a pojedeš si procestovat třeba Vietnam, atd., maximálně toho zalituješ a řekneš si, jak to tenkrát mohlo být snadné.

Pokročilý

Raději do věcí. Ze zkušenosti vím, že většina naopak do zážitků. Zážitek je prchavá záležitost, věc ti vydrží.

Zlatý

Jak kdy, ale obecně více do zážitků. Koncerty, cestování...

Bronzový

Peníze investuji hlavne do rodinných hospodářských a zdravotnických věcí.Něco málo i na zážitky.

Bronzový

Nejraději peníze investuji do majetku, který se zhodnocuje, na druhém místě je moje rodina a na třetím místě nakupuji si drobný dlouhodobý majetek (např. matrace a rošt, tablet, hodinky, vylepšení PC skříně apod.).

Investuji hlavně do investičních fondů a do pohledávky. Ostatní moje investice jsou vedlejší.

Nejdřív do vzdělání, pak to ostatní pak přijde samo.

Bronzový

Jedine do zazitku. Veci jsou k nicemu. Zazitky mi nikdo nevezme :-)

Pokročilý

Co když pořídím věc, abych měl zážitek?
Taková díra vyvrtaná novou vrtačkou je zážitek, zvlášť když si pamatujete (taky zážitek), jak to šlo tou starou (vrtačkou).
Pak třeba moje zážitky z létání. Tuhle jsem si k rotačním křídlům pořídil pevné samokřídlo. Taky prima zážitek - a stále pokračuje.

Takže podle mě není buď to nebo ono, je i spousta "něco mezi", dokonce i "zároveň"...

Bronzový

Někdo je hodinář a tak sbírá různé hodiny, jiný sbírá radiopřijímače atd, jenže jeho rodina jeho nadšení nesdílí a pak když umře, skončí celá sbírka v popelnici, často řeknou, "konečně bude od těch věcí (starých krámů) pokoj".
Místo, aby prodali celou sbírku jinému sběrateli co se o to zajímá, vyhodí to a zcela zničí.

To samé platí o sbírání hudby, hudebních nástrojů, knih a podobně.

Bronzový

Napřed do věcí, abych si mohl užívat zážitků

Diskuze k otázce

Bronzový

Muffz

mzm - samozřejmě, vždycky se to dá skloubit :) . Taky jsem si koupil novou AKUčku a pak 14 dní chodil a s radostí všechno všude vrtal. V otázce jsem měl na mysli takové zážitky, které jsou navíc a člověk by se bez nich obešel. Že si tam někdo koupí suvenýry, které mu zůstanou, je zase jiná věc.

Bronzový

Rokio

yuko: A co když dojde k poškození mozku?

Pokročilý

mzm

Pak má fotky. Nebo už je to jedno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 1140
Zlatý annas 1028
Zlatý quentos 903
Zlatý mosoj 582
Zlatý hanulka11 556
Zlatý led 556
Zlatý marci1 545
Zlatý gecco 433
Zlatý iceT 392
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.