totalchill

Máte tip na ideální autoledničku?

Zdravim, potrebuju si poridit do auta autolednicku, ale v tom velkem vyberu aby se cert vyznal, nemate nejaky tip? Popripade i zkusenosti? U vetsiny se pise, ze to chladi max 20 ° pod okolni teplotou, coz v tech 40kach nevim zda je uplne idealni, potrebuju to prioritne na plechovky s pitim. Velikostne cim mensi tim lepsi, max 25 l.

Původní otázka
Ideální autolednička? prosím o radu

Odpovědi
anonym

Záleží kolik chceš investovat. Jsou i chladničky, které vyvinou i mínus 30 °C.

Hlada

Koupil jsem dvě s Peltierovým článkem a obě jsem vrátil. V praxi chladí o 8 – 12°. Kvůli vysoké spotřebě se nemůže nechat běžet delší dobu ve stojícím autě. Pro krátkodobé chlazení je lepší izolační taška se zmraženými vložkami. Když autoledničku, tak kompresorovou.

Dochy

Ty běžné levné jsou s peltierovými články. Výhody: Je to levné a poměrně spolehlivé. Nevýhody: Dost vysoká spotřeba, omezen rozdíl teplot uvnitř/venku.

Kompresorové:

  • Dražší, těžší, vyšší pravděpodobnost závady (pohyblivý kompresor, rozvody chladícího média)
  • nižší průměrná spotřeba (snad), lze dosáhnout nižších teplot. (obecně, samozřejmě zkontroluje info k danému typu)

cukrar

Kompresorová autochladnička na 12/220V.
Vše je o nárocích a penězích.

escibe

Já mám od roku 2010 tuto a jsem s ní spokojený, využívám ji každých 14 dní na nákupy potraviny v Rakousku v zimě/v létě, ještě se mě nic nezkazilo za těch 6 let např. ani máslo které tam vozím je pořád ztuhlé. Zde je odkaz na lednici, mají širší nabídku i na 220V což je lepší pokud to chci využívat i v objektu http://www.con­rad.cz/termoe­lektricky-chladici-box-mobicool-12-v-modra-metaliza-29-l.k1423208#

DavidP

Záleží, jak už tady bylo řečeno, kolik chceš investovat. Jinak ale taky záleží, jestli ji chceš do auta, nebo třeba do karavanu, jaké máš auto, na co ji chceš používat (jasně, že na cesty, ale jak dlouhé, i na piknik, nebo jenom na převážení, na nákupy a nebo ještě něco jiného?) a tak dále. Je toho víc, co je potřeba probrat, než se dobereš k ideální autochladničce. Zkus se mrknout sem – https://vas-pomocnik.cz/au­tochladnicky/ , je to článek, který se výběru autochladničky věnuje, jsou tam i žebříčky v rámci jednotlivých typů a třeba ti to pomůže. Pokud chceš fakt kvalitu, chladit hodně pod okolní teplotu a do 25 litrů, Sencor SCM 4800BL, ta navíc umí i ohřívat… ale jak říkám, bude lepší, když si to projdeš sám a zkusíš si něco vybrat :)