Sini-Minis

Hypnóza – zkusil ji někdo z vás???

Zkusil někdo na vlastní „kůži“ hypnózu? Nechali jste se zkrátka z nějakého důvodu zhypnotizovat??? Proč? A s jakým výsledkem?
A opravdu to funguje???
Pamatuje si pak člověk, co se s ním v hypotickém stavu děje???
Doplňuji:
Mimochodem – díky všem za názory, ale zajímalo by mě, jestli je tu někdo, kdo to opravdu podstoupil a jeho zkušenosti. Jinak informací na netu je ohledně hypnózy docela dost, ale nesetkala jsem se s nikým, kdo to zažil.

Nejlepší odpověď
BEAES

Nezkušela a myslím si, že je to docela nebezpečné, asi bych se bezdůvodně zhypnotizovat nenechala.

Další odpovědi
Michal

Hypnóza je diskutovaná v psychiatrii i jinde.Mnohdy je prováděna neodborníky,za účelem zisku.V hypnotickém stavu uděláte leccos,ale tělo má své stážce a nepovolí to, co opravdu nechcete.Pak je tu ještě etika toho,kdo hypnózu provádí.Je to i léčebná metoda a tu provádí lékař(měl by).Říká se,že někteří lidé hypnoze nepodlehnou,ne­vím.Informujte se i jinde a zdůvodněte sobě, proč by jste ji eventuálně podstoupila.Zárukou by měl být lékař,který o vašich problémech nebude mluvi dál.

Gorouš

HYPNOTIZOVAN JSEM BYL od nějaké romky v metru. Stoupla si těsně zády přede mě, občas se na mě otočila a podívala do očí. Říká se, že takhle odebírají životní energii. Dokonce jsem cítil, jak do mě něco proniká, ale já jsem se tomu začal myšlenkově bránit a jakoby říkat v duchu, že se ji to vrátí a blokoval jsem to. Díval jsem se ji na týl a soustředil jsem se na blokování – takový štít. Potom, co se na mě otočila, natolik jsem se ji pronikavě a silně podíval do očí, až dostala strach, proskočila zavírajicími se dveřmi a rychle utekla pryč. Trošku jsem se v tu chvíli začal sebe bát, protože jsem soustředil svůj celý negativ na ní.
Podle mě někteří lidé se tomu mohou bránit, ale je jich málo. Jsou to lidé, kteří se narodili okolo 12 nebo 24 hodiny. Hlavně se nedívat do očí hypnotizérovi a soustředit se na to, že mu nevěříte a že jste silnější.

Jik

Dobrý den jsem z Pardubic a jsem absolventem kurzu hypnózy a autohypnózy u pana Libora Činky z Prahy a snažím se jako on,aby ty mýty zmizely a každý si mohl tento stav vyzkoušet,nebo pokud bude chtít naučit se tento asi 200 let starý způsob dělat.
Jirka H.