Avatar uživatele
Terryle

Máte někdo zkušenost s hypnózou?

Mám problém, který asi tkví někde hluboko v podvědomí a bylo by asi záhodno se ho zbavit. Nenapadá mě žádná konvenční cesta (je to natolik silný odpor, který asi žádnou tou „zvykací terapií“ neotupí, jen zesílí; ozkoušeno). Jako poslední varianta mě napadla hypnóza. Nemáte s ní někdo (ideálně osobní) zkušenost? A co všechno se jejím prostřednictvím dá vyřešit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, iceT, hanulka11, Radak, SajmonModer před 4794 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

osobně ne, ale maminka má velmi dobré zkušenosti s podobnou léčebnou metodou – kineziologií. Ta taky v podstatě pracuje s hypnózou, jen s tím rozdílem, že vás do prožitku z minulosti, v němž tkví váš problém, uvede přímo (jako byste ho znovu prožívali) a donutí vás ho ze sebe „vykřičet“ (většinou jste tehdy „spolkli“, co jste neměli). Při jeho znovuprožívání tedy nespíte, jen jste v jakémsi změněném stavu vědomí. Mamince takhle zázračně zmizel ekzém na ruce a už se neobjevil. Podle slov kinezioložky se tím dají vyřešit jakékoli vaše zdravotní nebo psychické problémy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

http://www.ak­tip.cz/cs/pro­dukty-sluzby/psycho­terapie/hypno­za.html

Osobní zkušenost nemám.Kdysi jsem byla v Anglii na vystoupení hypnotizéra,byla to spíš legrace.Chtěla jsem se taky nechat zhypnotizovat,ale kamarádka,taky Češka říkala,že to zkusila,ale v hypnoze nerozuměla tomu co jí říkal,že v hypnoze nerozumí,i když normálně ano.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
SajmonModer

Taky bych se chtěl nechat zhypnotizovat. Mám sociální fóbii, možná by mi to pomohlo. Beru na to prášky a nebaví mne je každý den pořád polykat a taky to stojí prachy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

S hypnózou zkušenost nemám, ani nikdo z mého okolí.
U kinezioložky jsem byl a pomohlo mě to akorát odlehčit peněžemku o 800 Kč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Pokud jste v okolí Prahy, kdysi jsem se setkal http://www.ka­relnejedly.cz/in­dex.asp?menu=9. A bylo to zajímavé a lecos mi pomohl vyřešit. Prý jsou různé semináře, podobné akce, takže si myslím, že leckomu lze skutečně pomoci tím, že se společně hledá problém/příčina. A kdo není z této oblasti, třeba poradí kam člověk ve své oblasti může zajet. Navíc teď v předjaří a na jaře probíhá dost výstav a veletrhů k životnímu stylu kde bývají prezentovány i alternativní léčby „duše“.
No a kdo má nějaké fóbie (kdo je nemá jen někomu víc ztěžují život), tak co vím, nejlepší je řešit tím, že do jejich příčin vstupovat – strach z pavouků – naučit se je i pohladit, strach z výšek – naučit se na ně bezpečně vystupovat (i do letadla), strach z vedoucího – celkem obvyklé, strach z lidí – to samé – najít si někoho kdo mne mezi lidi dovede. Co vím, je o obrovská dřina. Viděl jsem český dokument o mladé dívce která se bála prostoru a lidí a povedlo se jí se s tím naučit žít, že mezi lidi chodí běžně, ze zahraničí dost dokumentů o léčbě strachu z marketů, hadů, hmyzu apod. A všude lékaři říkali, že ty první kroky léčby pro pacienta jsou nesmírně těžké, ale postupně se vše lepší.
Někdy ale stačí se ze všeho pořádně „vykecat“ u nějaké vhodné vrby.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
poa.li

S hypnozou osobní zkušenost nemám, ale docela dost věcí mi odkryla metoda EFT. Pomohlo mi to pojmenovat jádro problému a podívat se na něj tak říkajíc zvenku. Nezmizel sice, ale mnohom lépe se mi s tím pracuje a mohu lépe sledovat své reakce na jednotlivé podněty, které se toho problému týkají. O některých svých náladách a pohnutkách jsem si dříve vůbec neuvědomoval, že by s tím mohly souviset… Držím palce..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rolotr

Doporučuji Vám učebnici prof. PhDr. Stanislava Kratochvíla, CSc z kroměřížské psychiatrické léčbny, který je zároveň šéfem pro hypnózu České psychiatrické společnosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek