Terryle

Máte někdo zkušenost s hypnózou?

Mám problém, který asi tkví někde hluboko v podvědomí a bylo by asi záhodno se ho zbavit. Nenapadá mě žádná konvenční cesta (je to natolik silný odpor, který asi žádnou tou „zvykací terapií“ neotupí, jen zesílí; ozkoušeno). Jako poslední varianta mě napadla hypnóza. Nemáte s ní někdo (ideálně osobní) zkušenost? A co všechno se jejím prostřednictvím dá vyřešit?

Nejlepší odpověď
quentos

osobně ne, ale maminka má velmi dobré zkušenosti s podobnou léčebnou metodou – kineziologií. Ta taky v podstatě pracuje s hypnózou, jen s tím rozdílem, že vás do prožitku z minulosti, v němž tkví váš problém, uvede přímo (jako byste ho znovu prožívali) a donutí vás ho ze sebe „vykřičet“ (většinou jste tehdy „spolkli“, co jste neměli). Při jeho znovuprožívání tedy nespíte, jen jste v jakémsi změněném stavu vědomí. Mamince takhle zázračně zmizel ekzém na ruce a už se neobjevil. Podle slov kinezioložky se tím dají vyřešit jakékoli vaše zdravotní nebo psychické problémy.

Další odpovědi
iceT

http://www.ak­tip.cz/cs/pro­dukty-sluzby/psycho­terapie/hypno­za.html

Osobní zkušenost nemám.Kdysi jsem byla v Anglii na vystoupení hypnotizéra,byla to spíš legrace.Chtěla jsem se taky nechat zhypnotizovat,ale kamarádka,taky Češka říkala,že to zkusila,ale v hypnoze nerozuměla tomu co jí říkal,že v hypnoze nerozumí,i když normálně ano.

SajmonModer

Taky bych se chtěl nechat zhypnotizovat. Mám sociální fóbii, možná by mi to pomohlo. Beru na to prášky a nebaví mne je každý den pořád polykat a taky to stojí prachy.

mosoj

S hypnózou zkušenost nemám, ani nikdo z mého okolí.
U kinezioložky jsem byl a pomohlo mě to akorát odlehčit peněžemku o 800 Kč.

venkovan

Pokud jste v okolí Prahy, kdysi jsem se setkal http://www.ka­relnejedly.cz/in­dex.asp?menu=9. A bylo to zajímavé a lecos mi pomohl vyřešit. Prý jsou různé semináře, podobné akce, takže si myslím, že leckomu lze skutečně pomoci tím, že se společně hledá problém/příčina. A kdo není z této oblasti, třeba poradí kam člověk ve své oblasti může zajet. Navíc teď v předjaří a na jaře probíhá dost výstav a veletrhů k životnímu stylu kde bývají prezentovány i alternativní léčby „duše“.
No a kdo má nějaké fóbie (kdo je nemá jen někomu víc ztěžují život), tak co vím, nejlepší je řešit tím, že do jejich příčin vstupovat – strach z pavouků – naučit se je i pohladit, strach z výšek – naučit se na ně bezpečně vystupovat (i do letadla), strach z vedoucího – celkem obvyklé, strach z lidí – to samé – najít si někoho kdo mne mezi lidi dovede. Co vím, je o obrovská dřina. Viděl jsem český dokument o mladé dívce která se bála prostoru a lidí a povedlo se jí se s tím naučit žít, že mezi lidi chodí běžně, ze zahraničí dost dokumentů o léčbě strachu z marketů, hadů, hmyzu apod. A všude lékaři říkali, že ty první kroky léčby pro pacienta jsou nesmírně těžké, ale postupně se vše lepší.
Někdy ale stačí se ze všeho pořádně „vykecat“ u nějaké vhodné vrby.

poa.li

S hypnozou osobní zkušenost nemám, ale docela dost věcí mi odkryla metoda EFT. Pomohlo mi to pojmenovat jádro problému a podívat se na něj tak říkajíc zvenku. Nezmizel sice, ale mnohom lépe se mi s tím pracuje a mohu lépe sledovat své reakce na jednotlivé podněty, které se toho problému týkají. O některých svých náladách a pohnutkách jsem si dříve vůbec neuvědomoval, že by s tím mohly souviset… Držím palce..

Rolotr

Doporučuji Vám učebnici prof. PhDr. Stanislava Kratochvíla, CSc z kroměřížské psychiatrické léčbny, který je zároveň šéfem pro hypnózu České psychiatrické společnosti.