autacek

Hrozí větší nebezpečí úrazu (všech účastníků provozu) při jízdě na koloběžce po silnici, mezi auty, nebo po chodníku?

Nejlepší odpověď
Edison

S každým prvkem riziko střetu prvků roste. Ale přivedl jsi mě na otázku: Je dopravní nehodou srazejí-li se dva chodci?

Odpovím si sám: není…
§ 47
Dopravní nehoda

(1) Dopravní nehoda je událost v provozu na pozemních komunikacích, například havárie nebo srážka, která se stala nebo byla započata na pozemní komunikaci a při níž dojde k usmrcení nebo zranění osoby nebo ke škodě na majetku v přímé souvislosti s provozem VOZIDLA v POHYBU.

Další odpovědi
cukrar

Ano i ne, vždy bude záležet na mnoha okolnostech.