Gestas

Hrozí mi nějaký trest, pokud si v Německu pustím do sluchátek z Youtube Horst-Wessel Lied?

Nejlepší odpověď
annas

V Německu je tato píseň Horst-Wessel-Lied zakázáná. Tento zákaz je dán až do dnešního dne (datum ve zdroji 9. 10. 2018) v Německu § 86a StGB – jde o tresní zákoník – velezrada – odnětí svobody až na 3 roky nebo pokuta.

https://de.wi­kipedia.org/wi­ki/Horst-Wessel-Lied

Poslouchat ve sluchátkách? Nevím, ale myslím si, že to není vhodné,, i když vás nikdo neslyší. Poslechnoiut spíš doma. Jde o nacistický symbol, který je i u nás zakázaný.

Další odpovědi
aliendrone

Sice to nevím jistě, ale vůbec bych se nedivil, kdyby ano. Němci s pro ně vlastní typickou důkladností (nebo z toho, co z ní ještě zbylo) jsou v tomto směru DOST agilní – kvůli snaze vyrovnat se s nacistickou minulostí.

Dokonce i počítačové hry o 2. sv. válce (třeba shootery či strategie), používají upravené textury, kde jsou vyeditovány nacistické symboly a u nás běžně prodejná hra, pokud se v ní vysktuje např. vlajka s hákovým křížem je v německu nezákonná! Nedělám si legraci, myslím že zrovna „Return to castle Wolfenstein“ měl v tomto směru nějaké potíže, ale už si to moc nepamatuji, je to stará hra, takže dost dááávno.

dudu

Píseň Horsta Wessela známá též jako Die Fahne hoch (tj. Vlajku vzhůru) byla pochodová píseň SA a hymna Nsdap v dobách Třetí říše i krátce před jejím vznikem. Proto bych si ji v Německu raději přehrával někde o samotě a jen do ouška.