VaclavZeman

Hrajete tzv. „Duolingo“?

Všiml jsem si toho u pár studentů. Je to prý zábava a zdarma. O tom druhém tvrzení mám ale pochyby, protože ani kuře zadarmo nehrabe. Ale na pár minut denně si udělat pár vět v cizích jazycích, to určitě není na škodu, pokud je to tedy správně. Toť můj názor.

Co vy? Hrajete? Děkuju.

Odpovědi
Rokio

Nehraji, ale hrál jsem. Když jsem tuto aplikaci měl, tak to bylo zdarma. Nevím, jestli je to zdarma i teď.

ZuzanaNa

Ano a baví mě to, dělám tam dva jazyky, angličtinu a němčinu

quentos

Ne, ale spíš z technických a časových důvodů. Nějak mě to technicky nikdy neposlouchalo.

Paul Lite

To, že je aplikace hravá, přitáhne děti ale i dospělé (co si budem povídat) mnohem víc než nějaké učebnice.
Učivo každého jazyka je rozděleno do logických kapitol, a navíc u každého úkolu jsou i komentáře, kam píšou lidé a rodilí mluvčí (kteří ty kurzy vytvářeli) často se tam člověk dozví něco nového.
Rozhodně je to super do začátků – člověk zjistí, jak mu asi jazyk půjde, jestli ho to baví a podobně. Samozřejmě to nenahradí reálné konverzace s učitelem, ale na začátky vynikající.
Každodenní připomínky sováka Duolinga připomínají, že by měl dnes člověk pár minut cvičit, což je určitě dobré pro ty, co mají problémy s motivací, a když už pak začnou, tak tam vydrží déle.
Zdarma aplikace je. Samozřejmě pro verze, ta placená, vám nebude cpát tolik reklamy, a jsou tam nějaké další funkce, ale používal jsem jen verzi zdarma a úplně stačilo.
Ještě bych dodal, že česká verze nabízela jen angličtinu (nevím, jak je to teď), takže když chtěl člověk jiný jazyk, musel ho dělat z angličtiny (ta má hromadu kurzů samozřejmě). Tím pádem procvičoval jazyky oba, pro někoho překážka, pro někoho výhoda.
A z funkcí – člověk tam překládá věty z cizího jazyka i do něj, doplňuje třeba vhodná slovesa do věty, píše, jaká věta zazněla v nahrávce, učí se slovíčka, a dokonce musí někdy i říct, správně vyslovit věty (s tím mohou být někdy technické potíže). Ne všechny, ale některé kurzy pak v pokročilejší fázi nabízejí i příběhy, takže už to nejsou jen věty.
(Které jsou mimochodem často humorné 😁 – můj manžel nejí děti – číšník tančí na stolech – kdy přijde ten nový strom? – mám rád všechna zvířata kromě medvědů – máš na sobě spodní prádlo? – její děti jsou vlci – mám rád tvoje nože – ten číšník jí moje jídlo! – apod.)