Gendero

Hlavní role v reklamě, uvádí se u umělců na CSFD?

Na CSFD může mít umělec role v seriálech i filmech, dají se tam uvést i hraní v reklamách?

Odpovědi
led

Účinkovanie v reklamách sa považuje len za zárobkovú činnosť na podporu niekoho, niečoho. Nech sa takto zarábajúci herci neurážajú, ale tu ide o čisto komerčnú prácu, kde umenie je hlboko pod záujmom producentov. Predávajú takto svoje mená, nie umeleckú prácu.
CSFD uvádza u umelcov len ich umeleckú činnosť, tj filmy, seriály.