Brambacher

HASIČ?????

Jaké vzdělání potřebuji k povolání HASIČ kolik si tak hasič přibližně vydělá?
Doplňuji:
děkuji ale potřebuji vědět přesný název školy.

Nejlepší odpověď
annas

Vypsala jsem Vám školy a učiliště požární ochrany. Vyučení, maturita – nutnost rekvalifikace, kurzy. Veliteli hasičů stačila maturita, nyní již musí mít nejméně vysokoškolské bakalářské vzdělání.

Střední odborná škola požární ochrany a Vyšší odborná škola požární ochrany ve Frýdku-Místku
Adresa: Pionýrů 2069, poštovní schránka 56, 738 02 Frýdek-Místek 12
Telefon ústředna: 950 710 111
Fax: 950 710 108, 558 646 631
E-mail: info@sospofm.cz, spisovna@osfm.izscr.cz
E-mail (studijní záležitosti): studium@sospofm.cz
www.sospofm.cz

Zřizovatelem Střední odborné školy požární ochrany a Vyšší odborné školy požární ochrany ve Frýdku-Místku je Ministerstvo vnitra České republiky. Posláním školy, založené v roce 1967, je odborná příprava středoškolsky vzdělaných odborníků v oboru požární ochrany. Jejími třídami prošla podstatná část dnešních příslušníků a pracovníků požární ochrany. Mnozí z nich zastávají v požární ochraně významné funkce.

Odborné učiliště požární ochrany Frýdek-Místek
Adresa: Pavlíkova 1479, 738 02 Frýdek-Mistek
Telefon: 558 639 311
Fax: 558 431 827
E-mail: uciliste.fm@fire.cz
www.fire.cz

Učiliště není klasickým učilištěm (tedy tím, co si laická veřejnost pod tímto slovem představuje) – zaměřeno je na vzdělávání a výcvik profesionálních hasičů pro získání odborné způsobilosti pro výkon jejich funkcí a na prohloubení znalostí ve speciálních kurzech. Posluchači jednotlivých kurzů už tedy mají uzavřený služební pracovní poměr s některým Hasičským záchranným sborem. Pro nováčky hasičského povolání je nezbytný.

Odborné učiliště požární ochrany MV Brno
Adresa: Trnkova 85, 628 00 Brno-Líšeň
Telefonní ústředna: 544 133 111
Fax: 544 210 375
E-mail: info@oupobm.cz
www.oupobm.cz

Odborné učiliště požární ochrany v Brně je vnitřní organizační jednotkou organizační složky státu Ministerstva vnitra – generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR. Učiliště je vzdělávacím zařízením ředitelství v oblasti požární ochrany a integrovaného záchranného systému. Zabezpečuje úkoly ministerstva v oblasti odborné způsobilosti a přípravy příslušníků Hasičského záchranného sboru České republiky, velitelů, strojníků a techniků speciálních služeb ostatních jednotek požární ochrany, resp. právnických osob a podnikajících fyzických osob v rozsahu a podle osnov schválených ministerstvem.

Odborné učiliště požární ochrany MV Borovany
Adresa: Vodárenská 471, 373 12 Borovany
Telefon: 387 013 111
Fax: 387 981 525
E-mail: info@oupobo.cz
www.oupobo.cz

Odborné učiliště požární ochrany je jedním ze vzdělávacích zařízení Ministerstva vnitra. Je řízeno ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky. Odborné učiliště bylo dostavěno v roce 1981, kdy byla také zahájena pravidelná výuka v odborných kurzech pro hasiče. Učební program je zaměřen především na pořádání odborných kurzů. Jejich úspěšné absolvování opravňuje k výkonu funkcí – hasič, velitel družstva, velitel čety, velitel stanice, velitel směny, strojník, technik strojní služby, vedoucí odborné služby, spojař. Dále se v odborném učilišti pořádají specializační kurzy pro obsluhu motorových pil. Ke všem jmenovaným kurzům se organizují též kurzy k ověření odborné způsobilosti.

Odborné učiliště požární ochrany MV Chomutov
Adresa: Na Průhoně 4800, 430 03 Chomutov
Telefon: 974 433 092
Fax: 474 629 305
E-mail: vosykova@oucv.cz
www.oucv.cz

Učiliště je vzdělávacím zařízením Ministerstva vnitra ČR a zabezpečuje teoretickou a praktickou výuku v kurzech odborné způsobilosti pro příslušníky HZS krajů, zaměstnance HZS podniků a členy jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí a podniků. Učiliště je zaměřeno především na pořádání kurzů. Jejich úspěšné absolvování opravňuje k výkonu funkcí hasič, velitel družstva, velitel čety, velitel stanice, velitel směny, hasič-strojník, technik strojní služby nebo vedoucí odborné služby. Dále učiliště organizuje specializační kurzy pro obsluhu motorových pil a vůdce malých plavidel.
bleskové zpravodajství RSS vyhledávání home zpět top podatelna
Doplňuji:
Známý je hasič, po 4–5 letech se jeho plat pohybuje mezi 30 – 35 000. Záleží na rizikových příplatcícha kvalifikaci. V poslední době poměrně rizikové povolání.

Další odpovědi
1popelka1

Střední hasičská škola např. ve F-M.Plat nevím, ale určitě dobrý a odvíjí se od pozice (jestli hasíš nebo jsi strojník…). Ale pracovní doba (nevím jestli je to všude stejně) je 24 hodinová a pak 2 dny volna.

Doplnění: a v jaké lokalitě? F-M znamená Frýdek-Místek – http://www.sos­pofm.cz/

Fallen Angel

Na hasiče potřebuješ maturitu a samozřejmě co nejlepší známky. Plat záleží na tom, jaké dovednosti budeš mít (jestli máš zdravotnický nebo jiný kurz, jestli umíš jazyky atp.), ale bude to tak mezi 20 – 27 tisíci.

člověk

PŘEDNOST MAJÍ CHEMICKÉ,AŤ STŘEDNÍ ČI VYSOKÁ,TAKÉ ZDRAVOTNICKÉ ŠKOLY,A HLAVNĚ TĚLESNÁ PŘIPRAVENOST,
AŤ MÁTE JAKOU KOLIV ŠKOLU,MUSÍTE UDĚLAT LĚLESNÉ A PSYCHOLOGICKÉ TESTY,
NA TOM HODNĚ ZÁJEMCŮ VYHOŘÍ,
OPAKOVAT SE DAJÍ AŽ ZA DVA ROKY

annas

Odpověď od velitele jedné PS.
V současnosti už je k výkonu funkce hasiče nutná maturitní zkouška na kterékoliv škole, tedy třeba i vyučení a maturita. I na některých učňovských školách se otvírají „hasičské obory“, ale je třeba doplnit vzdělání maturitní zkouškou.
Samozřejmě že absolovování střední hasičské školy má výhodu v tom, že nastávající hasič nemusí prodělat 5měsíční vzdělávací kurzy.
Věk – minimálně 18 let, dobrý zdravotní stav, fyzická zdatnost (dělají se testy) a psychická odolnost (testy psychologické).