Avatar uživatele
Registrovaný

HASIČ?????

Jaké vzdělání potřebuji k povolání HASIČ kolik si tak hasič přibližně vydělá?
Doplňuji:
děkuji ale potřebuji vědět přesný název školy.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Vypsala jsem Vám školy a učiliště požární ochrany. Vyučení, maturita - nutnost rekvalifikace, kurzy. Veliteli hasičů stačila maturita, nyní již musí mít nejméně vysokoškolské bakalářské vzdělání.

Střední odborná škola požární ochrany a Vyšší odborná škola požární ochrany ve Frýdku-Místku
Adresa: Pionýrů 2069, poštovní schránka 56, 738 02 Frýdek-Místek 12
Telefon ústředna: 950 710 111
Fax: 950 710 108, 558 646 631
E-mail: info@sospofm.cz, spisovna@osfm.izscr.cz
E-mail (studijní záležitosti): studium@sospofm.cz
www.sospofm.cz

Zřizovatelem Střední odborné školy požární ochrany a Vyšší odborné školy požární ochrany ve Frýdku-Místku je Ministerstvo vnitra České republiky. Posláním školy, založené v roce 1967, je odborná příprava středoškolsky vzdělaných odborníků v oboru požární ochrany. Jejími třídami prošla podstatná část dnešních příslušníků a pracovníků požární ochrany. Mnozí z nich zastávají v požární ochraně významné funkce.

Odborné učiliště požární ochrany Frýdek-Místek
Adresa: Pavlíkova 1479, 738 02 Frýdek-Mistek
Telefon: 558 639 311
Fax: 558 431 827
E-mail: uciliste.fm@fire.cz
www.fire.cz

Učiliště není klasickým učilištěm (tedy tím, co si laická veřejnost pod tímto slovem představuje) - zaměřeno je na vzdělávání a výcvik profesionálních hasičů pro získání odborné způsobilosti pro výkon jejich funkcí a na prohloubení znalostí ve speciálních kurzech. Posluchači jednotlivých kurzů už tedy mají uzavřený služební pracovní poměr s některým Hasičským záchranným sborem. Pro nováčky hasičského povolání je nezbytný.

Odborné učiliště požární ochrany MV Brno
Adresa: Trnkova 85, 628 00 Brno-Líšeň
Telefonní ústředna: 544 133 111
Fax: 544 210 375
E-mail: info@oupobm.cz
www.oupobm.cz

Odborné učiliště požární ochrany v Brně je vnitřní organizační jednotkou organizační složky státu Ministerstva vnitra - generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR. Učiliště je vzdělávacím zařízením ředitelství v oblasti požární ochrany a integrovaného záchranného systému. Zabezpečuje úkoly ministerstva v oblasti odborné způsobilosti a přípravy příslušníků Hasičského záchranného sboru České republiky, velitelů, strojníků a techniků speciálních služeb ostatních jednotek požární ochrany, resp. právnických osob a podnikajících fyzických osob v rozsahu a podle osnov schválených ministerstvem.

Odborné učiliště požární ochrany MV Borovany
Adresa: Vodárenská 471, 373 12 Borovany
Telefon: 387 013 111
Fax: 387 981 525
E-mail: info@oupobo.cz
www.oupobo.cz

Odborné učiliště požární ochrany je jedním ze vzdělávacích zařízení Ministerstva vnitra. Je řízeno ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky. Odborné učiliště bylo dostavěno v roce 1981, kdy byla také zahájena pravidelná výuka v odborných kurzech pro hasiče. Učební program je zaměřen především na pořádání odborných kurzů. Jejich úspěšné absolvování opravňuje k výkonu funkcí - hasič, velitel družstva, velitel čety, velitel stanice, velitel směny, strojník, technik strojní služby, vedoucí odborné služby, spojař. Dále se v odborném učilišti pořádají specializační kurzy pro obsluhu motorových pil. Ke všem jmenovaným kurzům se organizují též kurzy k ověření odborné způsobilosti.

Odborné učiliště požární ochrany MV Chomutov
Adresa: Na Průhoně 4800, 430 03 Chomutov
Telefon: 974 433 092
Fax: 474 629 305
E-mail: vosykova@oucv.cz
www.oucv.cz

Učiliště je vzdělávacím zařízením Ministerstva vnitra ČR a zabezpečuje teoretickou a praktickou výuku v kurzech odborné způsobilosti pro příslušníky HZS krajů, zaměstnance HZS podniků a členy jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí a podniků. Učiliště je zaměřeno především na pořádání kurzů. Jejich úspěšné absolvování opravňuje k výkonu funkcí hasič, velitel družstva, velitel čety, velitel stanice, velitel směny, hasič-strojník, technik strojní služby nebo vedoucí odborné služby. Dále učiliště organizuje specializační kurzy pro obsluhu motorových pil a vůdce malých plavidel.
bleskové zpravodajství RSS vyhledávání home zpět top podatelna
Doplňuji:
Známý je hasič, po 4-5 letech se jeho plat pohybuje mezi 30 - 35 000. Záleží na rizikových příplatcícha kvalifikaci. V poslední době poměrně rizikové povolání.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Střední hasičská škola např. ve F-M.Plat nevím, ale určitě dobrý a odvíjí se od pozice (jestli hasíš nebo jsi strojník...). Ale pracovní doba (nevím jestli je to všude stejně) je 24 hodinová a pak 2 dny volna.

Doplnění: a v jaké lokalitě? F-M znamená Frýdek-Místek - http://www.sospofm.cz/


Avatar uživatele
Pokročilý

Na hasiče potřebuješ maturitu a samozřejmě co nejlepší známky. Plat záleží na tom, jaké dovednosti budeš mít (jestli máš zdravotnický nebo jiný kurz, jestli umíš jazyky atp.), ale bude to tak mezi 20 - 27 tisíci.


Avatar uživatele
Bronzový

PŘEDNOST MAJÍ CHEMICKÉ,AŤ STŘEDNÍ ČI VYSOKÁ,TAKÉ ZDRAVOTNICKÉ ŠKOLY,A HLAVNĚ TĚLESNÁ PŘIPRAVENOST,
AŤ MÁTE JAKOU KOLIV ŠKOLU,MUSÍTE UDĚLAT LĚLESNÉ A PSYCHOLOGICKÉ TESTY,
NA TOM HODNĚ ZÁJEMCŮ VYHOŘÍ,
OPAKOVAT SE DAJÍ AŽ ZA DVA ROKY

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Odpověď od velitele jedné PS.
V současnosti už je k výkonu funkce hasiče nutná maturitní zkouška na kterékoliv škole, tedy třeba i vyučení a maturita. I na některých učňovských školách se otvírají "hasičské obory", ale je třeba doplnit vzdělání maturitní zkouškou.
Samozřejmě že absolovování střední hasičské školy má výhodu v tom, že nastávající hasič nemusí prodělat 5měsíční vzdělávací kurzy.
Věk - minimálně 18 let, dobrý zdravotní stav, fyzická zdatnost (dělají se testy) a psychická odolnost (testy psychologické).

 

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 1030
Zlatý annas 949
Zlatý quentos 889
Zlatý mosoj 565
Zlatý hanulka11 556
Zlatý led 512
Zlatý marci1 509
Zlatý gecco 433
Zlatý iceT 387
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.