adajdaaaa

Vybrat si gymnázium, nebo zdravotnické lyceum?

dobrý den, jsem v 9.ročníku na základní škole a stále se nemůžu rozhodnout jakou školu si vybrat. jednou bych ráda dělala zdravotní záchranářku, ale nevím jestli pro mne bude lepší gymnázium nebo zdravotnické lyceum. nějaké rady?

Nejlepší odpověď
annas

Dívám se na obor zdravotní záchranář, – 3,5leté vyšší odborné studium zakončené absolutoriem. Tedy pokračování na střední zdravotnické škole.

Můžete na VOŠ nastoupit i po maturitě na gymnáziu, samozřejmě za daných podmínek, ale bylo by to náročnější.

http://www.zdra­votnickaskola5kvet­na.cz/skola

--
Pokud jste rozhodnuta pro uvedený obor, tak lepší volba je SZŠ. Znáte základy, získáte praktickou orientaci.

Rozhodnete-li se jinak, výhodnější je maturita na gymnáziu. Sice pro přijetí na vysokou školu stačí i maturita na jiné střední škole, ale musela byste se víc připravovat k přijímací zkoušce.

Zkoušky na VŠ vycházejí z učiva gymnázia.

Záleží na vás, pro co se rozhodnete. Je to váš život, vaše rozhodnutí, takže záelží to jen a jen na vás. Také na dostupnosti školy,. možná na SZŠ je snazší přijetí než na gymnázium, ale to nikdo neví. Musíte to sama chtít a cítit vnitřně.

Navštivte školy v Den otevřených dveří, ptejte se, rozkoukejte se, snad vám to pomůže.