Frofo

Gymnázium nebo zaměřená střední škola?

Ahoj. Jsem student 9. ročníku základní školy v Brně. Baví mě práce s počítači, do budoucna bych se chtěl uplatnit v zaměstnání jako programátor, příp. věci okolo toho. Můj průměr za 8. ročník a 1. pololetí devítky je 1.12. Mám v plánu jít na VŠ. Spousta znamých mi doporučuje studovat na gymnáziu, protože pak je vyšší šance přijetí na VŠ. Ptám se teda jestli je pro mě výhodnější studovat na gymnáziu (která bývají obvykle všeobecná), nebo na SŠ přímo zaměřené na obor informační technologie (tato možnost se mi zdá výhodnější z důvodu navázanosti oboru na VŠ). Děkuji za radu a odpovědi.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Bedy

Střední škola

Jdi na lyceum, je-li poblíž, jinak bych volil v tomhle případě střední školu. Programování se sice na gymnáziu, ale to je jen takový šolich, prostě pár věcí v Pascalu a HTML.

Vím, že to řadu lidí nebaví, nebere je to prostě a tak se k tomu kolikrát i dost přihlíží. Takže nevím, nevím teda. Za mě – jdi na střední.

Další odpovědi
www

Střední škola

Doplňuji:
Gympl pouze jako náhradní řešení.

Drap

Střední škola

V tvém případě, když máš jasno jakou VŠ, tak bych doporučoval dobrou SŠ v oboru

vitezove11

Střední škola

ja byt tebou šla bych na počitačovou školu nějakou lepši a potom na vš kdyz budes umě s počitači muzes programovat a dělat stranky za peníze a vydělaš si na gymplu ztratíš čas (ČAS JSOU PENÍZE)

alobalka

Střední škola

Doplňuji:
určitě střední škola,budeš mít maturu a klidně potom můžeš jít na další obor,nebo když by ti nevyhovovala tahle střední můžeš přestoupit na jinou.Můj brácha si nejprve udělal střední a maturu a potom šel ještě na učební obor/jiného zaměření/ a pak nástavbu a tak má matury 2.
Má strojní průmyslovku a je vyučen jako truhlář /3 roky učnák/a s nástavbou /2 roky/ s maturitou.Legrace byla jen ,že na učnák šel v 19 letech a tam byli 15 letý kluci ze základky.Ale žádný problém v tom nebyl,normálně ho vzali jako kámoše a on se taky na ně nikdy nevytahoval že je starší nebo že má maturu.