kkoudy

SŠ výběr, gymnázium nebo informační technologie?

váhám mezi školami gympl nebo IT, zatím na základce vše zvládám na výbrnou kromě těláku, ale to nic nedokazuje, protože se vůbec nemusím učit, učím se spíše jiné věci a to z oboru IT, věnuju se kódování webu v html a css, znám linux shell, začínám s VB.NET ⇒ umím čtení, zápis, vytvoření externího souboru, cykly, podmínky, základy OOP. Nevím jakou školu si vybrat plno lidí mi řeklo běž na gympl máš to nejlepší střední školu, ale zase na gymplu stejně neproberu z IT skoro nic, z kvantové mechaniky, taky moc ne, ze subatomární fyziky taky ne(to asi nikde), a navíc bych měl trapné předměty typu ZSV, OV,…
Doplňuji:
Gympl se zaměřením na výpočetku v okolí není, takže tuhle školu nemám, kde studovat studovat, protože nemám vybavení na grafiku ve svém netbooku, protože by to nezvládl a zatím nechci další investici, protože mám nový desktop

Nejlepší odpověď
anonym

být vámi šel bych na IT.. Co na gymlpu.. tam vás ohledně počítačů nenaučí víc, než umíte teď, leda jít na gympl se zaměřením na výpočetku..

Další odpovědi
Michal Kole

Lepší je škola se zaměřením. Gympl je jenom rozšířená základka a po jejím absolvování skončíš na úřadě práce. jdi na IT

Hlada

Je to těžké rozhodování, kterým si prošla většina lidí, nejdřív jako dítě, potom jako rodič. Odborná škola poskytne hlubší informace o konkrétním oboru v čase kdy se učí, gympl naučí lépe učit se, vidět souvislosti, jazyky, je lepší přípravou na VŠ.
Jestliže tě baví počítače, pak by byla jednoduchá rada – jdi na IT. Tak jednoduché to ale není. IT je nesmírně dynamický obor, ve kterém čtyři roky staré informace jsou historií, ve škole se neučí novinky a tak se může stát, že školní znalosti v praxi nepoužiješ a stejně se budeš muset učit sám. K tomu je pak lepší příprava na gymplu, zvlášť jestli jsi talentovaný a budeš chtít pokračovat na VŠ. Promluv si s nějakými programátory, jak oni získávali znalosti. Sežeň si co nejvíc informací o školách, kam bys mohl dojíždět, předmětech, možnosti ubytování, běž se podívat na dny otevřených dveří, kde se ti bude víc líbit. Jestli máš možnost, nech si udělat profesní testy v pedagogicko psychologické poradně. Umějí stanovit kritéria, pořadí důležitosti, budeš mít možnost poradit se s dalším, nezávislým člověkem.
Přeju ti šťastnou volbu, ať jsi spokojený a úspěšný .

AndreiRanger

Na úřadě skončíš i jako IT bez praxe, ale pokud neplanujes vysokou, jdi na skolu se zamerenim. Co se tyce vseobecneho prehledu, budes na to sice hur, ale ten jedobry leda na prijmackyna VS 😁