Niikii

Výběr SŠ – gymnázium

Dobrý den,mám velký problém.Chodím do deváté třídy s ráda bych šla na gymnázium.Hrozně mě baví humanitární vědy.Český jazyk,dějepis,fran­couzština,anglič­tina,zemák..z to­ho mám jedničku,ale problém je moje matematika..z té mi vychází 3–4..v pololetí jsem měla 3,ale teď dostanu asi 4..jinak ostatní předměty mi docela jdou..jen chemii mam za 3 jinak samé 1 a jedna dvojka..průměr 1,6..sice vím,že s matematikou mám rpoblém,ale nechci zahodit znalosti s ostatních předmětů,které mi jdou.Ráda bych na gymnázium chodila,ale nevím si rady,kvůli matice(abych třeba nedejbůh nepropadla!! ☹ ) Jinak přijímačky se letos nedělají,takže školy berou podle vysvědčení z 8 třídy a pololetí devítky a podle průměru mě přijmou..Nevíte co mám dělat?Hrozně bych tam chtěla jít,ale co když dostanu na konci roku 4 z matiky?a já tot am nezvládnu?Ale zase jsem snaživá a pečlivě se připravuji na hodiny,takže vůbec nevím co dělat..ani učitelé mi nedokáží poradit 🙂 omlouvám se,ale co myslíte?Děkuji moc

Nejlepší odpověď
Fidel

Běž za svou třídní učitelkou a zeptej se, jestli si myslí, že máš na gympl. Taky to konzultuj s rodiči. Protože pokud budeš chtít na vysokou, tak z odborné školy, nebo něčeho obdobného se na 90% nedostaneš. Z gymplu s největší pravděpodobností ano (pokud teda není ten váš gympl Bronx :) )

Já na tvém místě bych to zkusil, čtyřletý gympl není zas tak těžký a důležitý je, abys z matiky nějak prolezla, můžeš mít doučování. Na vysokou z matiky dělat přijímačky nebudeš (pokud nebudeš chtít na technický obor samozřejmě :D

Matika mi nikdy moc nešla a dnes končím práva…

Další odpovědi
Michal Kole

na gympl raději nechodoď pokud se nedostaneš na vysokou, tak si chodila na gympl zbytečně. To je vlastně jen rozšířená základka.

Jdi raději na nějakou střední odbornou školu, třeba na pedagogickou.

Po střední škole tě spíš zaměstnají. Pokud se nezmění zákon tak po ukončení střední pedagoické můžeš jít dělat vychovatele do družiny nebo do mateřské školky. S gymplem by tě nevzali.

anonym

Ahoj, matika je sviňa, já sám jsem chodil na osmiletý gympl, do kvarty v pohodě dvojky, ale od kvinty do septimy jsem si pravidelně opravoval čtverky. No a nakonec jsem se nechal vyhecovat a z matiky jsem maturoval – za 2 :)

Matika je problém, protože k ní jako k problému přistupujeme. Je málo matikářů, kteří dokážou naučit i nás „zabedněnce“.

Jinak teď dodělávám magistra a občas si říkám, proč jsem radši nešel na tesaře nebo automechanika. Vysokoškoláků je moc a už teď se pro ně tvoří umělá místa (jak v kterém oboru). Jako řemeslník bych sice neměl o moc víc peněz, ale zase jistou práci.

Michal Kole má pravdu, zkus střední pedagogickou, případně jinou odbornou školu, pokud se vyloženě nechystáš po gymplu na vysokou. A pokud se rozhodneš za 4 roky studia na tu VŠ přece jen jít, můžeš i tak :)