existuje střední škola na téma geologie, hydrologie, astrogeologie, oceánografie, nebo geofyzika?

Dobrý den,
existuje střední škola na téma geologie, hydrologie, astrogeologie, oceánografie, nebo geofyzika?
Nejlépe v česku. Samozřejmě škola nemusí být úplně zaměřená na tito obory, ale hlavně aby mě potom připravila na VŠ.
děkuji za všechny odpovědi, s láskou 123..

Nejlepší odpověď
gecco

Gymnázium s přírodovědným zaměřením…
😉

Další odpovědi
Fyzik

Kdepak, po základní škole je na to úzce se věnovat takovým oborům příliš brzo. Na VŠ Tě nejlépe připraví gymnázium a pokud si vybereš nějaké s přírodovědným zaměřením, bude jen líp, ale na většině gymnázií se můžeš profilovat už během posledních jednoho dvou ročníků.