lukas.zmizik

Gesta za volantem: blikate na protijedouci auta, ze o kousek dal na ne ciha radar?

nebo mozna hlasite klejete, nebo jako gesto po nekom hodite vajicko?
ja si ve verejne doprave nemohu ani nahlas neco pomyslet, ale tak jednou za mesic to potrebuji ze sebe dostat, a kdyz jedu bez lidi, zanadavam si i pres zapnuty mikrofon… naposledy sem se dokonce i trochu sam sebe bal…

Doplňuji:
ale je diskutabilni, zda upozornovanim protijedoucich na radar by nevedlo ke stizeni dopadeni darebaka nebo kriminalnika

Nejlepší odpověď
anonym

Drive jsem upozornovala, ale ted uz ne. Nevim , jestli je to sobeckost, ale prestala jsem. Gesta jsem nedelala nikdy , jsem klidas. Jen protocim oci , kdyz me nekdo nepusti na takzvany zip , abych se mohla zaradit do pruhu , kdyz se dva sjizdi v jeden. To nepochopim. Jeste to druhe , treti auto se cpe tomu pred nim na naraznik , hlavne , abych se tam nevesla. !
Ja tedy protocim ocka ( ale asi me nikdo nevidi ) .. a cekam …
Luky , autobusy poustim vsechny. ! 🙂
A take jen cumim, jak nekdo jeste prida plyn, kdyz vidi , ze autobus vyjizdi a pak trci vedle neho na cervenou.
Ja byt profi ridicem , tak klidasem asi prestanu byt a takovemu ridici bych vzdycky sla dat do dr… ( nebo bych tam poslala Dr. ) ! 🙂 -iv-

Další odpovědi
Nikkol

Ano, já blikám když tam stojí policajti, když je tam nehoda i když protijedoucí nemá zapnutá světla. Nadávám nahlas když mě někdo naštve, ale taky jsem dost tolerantní, pouštím před sebe auta a tak. Většinou mám v autě malýho, tak sprostá být nemůžu, ale fakováka zvednu. Trochu se to ventilovat musí. 🙂

arygnoc

ne.
snažím se jezdit podle předpisů (snažím).
doporučuji to i ostatním.

venkovan

Radar neprobliknu – jednu dobu se za to i platilo – nesprávné použití světelné houkačky.
Podle spolujezdců prý ani moc nenadávám, ale občas si skutečně uleví „Ty … co děláš“. Ale to když si proplétám ruce na volantu a nohy na pedálech abych si neublížil. Nenadával jsem ani když mi při při první cestě ze servisu po opravě kartoserie jeden řidič otrhal celý bok (u mne přes 100 tisíc, u něj asi 5 tisíc škody). naopak jsme společně posvačili, pokecali, protože policee přijela za mnoho hodin.
Probliknu jezdce se zadní mlhovkou když už jsme v hustém provozu, protože hodinu do takového světla koukat je na cestu do blázince. necméně – on to stejně nepochopí proč ten vzadu bliká.
A silně zvažuji, že do auta si dám nočník a až se na mne bude někdo na nižší rychlosti lepit, tak mu s ním z bočního okénka zamávám. Lepší než vztyčený prst. Ten si vykládám tak, že mi řidič ukazuje: „Byl jsem u urologa a při kontrole prostaty ten prst měl takle hluboko“.
Tak jsem se pochválil – a teď trochu pravdy. Když se naštvu – jsem celkem agresivní. raději si to přiznám, protože agresivita je i součástí každé osoby která je ohrožena. Otázka jen je: – kdy se naštvu.

WeeBear

Já si na ŘP ještě počkám. Ale jako spolujezdci mi kolikrát taky uniknou hlasité poznámky na jízdu lidí okolo nás, ale ne tak, že bych tam lamentovala a řvala nepříčetností! 🙂

.. Každopádně když budu vůči gestům mluvit za taťku, se kterým jezdím nejčastěji, tak když ho někdo nechá předjet (tam, kde to ovšem jde), tak mu poděkuje většinou rukou při předjíždění, to samé, když nás někdo ve špičce, či velkém provoze pustí z vedlejší silnice na hlavní.

KdoSiOdJinud

policajty poctivě hlásím jak sms na rádia tak protijedoucím :) všichni za jednoho, jeden za všechny. Vypnutá světla sem tam probliknu, spíše jo a jakmile mi někdo pere dálková a ani na probliknutí nereaguje, neváhám ho vytroubit 😁 když projíždí – prostě to nemám rád.

Jinak nenadávám, proč, stejnak mě neslyší a na gesta si také nepotrpím :)

Ella

neblikám, na mě taky nikdo nebliká, mají jezdit podle předpisů. Sprostě nadávám, to mám bohužel po otci, byl cholerik a bohužel za volantem se tahle jeho vlastnost u mě projevuje. Autobusy pouštím bez výhrad, jezdím s nimi každý den do práce, znám většinu řidičů a tak vím, jaký to je.
Hlavně nechápu tu netoleranci někteých pražáků – jezdím do Prahy, takže budu pomlouvat jenom je – včera na Zličíně, výjezd z autobusáku – semafor zelená, autobus jede a najednou zastaví uprostřed křižovatky, protože ze směru naproti z Metropole, kde je taky pro zatáčení zelená mu NIKDO nedá přednost a ty šmejdi se ještě tlačí jeden druhýmu na nárazník, aby se tam snad nemohl ani pokusit vjet!!! Tam zastaví akorát když je zase červená! takže na jednu zelenou projede jeden autobus, možná dva, pokud měl druhý řidič dost duchapřítomnosti a narval se za náš bus do křižovatky… Samozřejmě když naskočí zelená na hlavní, tak všichni troubí co si to jako ten autobus dovoluje tam jet, když je už červená, přitom to museli určitě vidět… hlavně aby jim něco neujelo! šmejdi!

Gesta se snažím nedělat, i když jednou mi to ujelo, protože v dnešní době nevíte, kdo vás po zastavení vytáhne z auta a zmlátí za to, že jste mu na plné čáře a povolené čtyřicítce neuhnuli ke straně, aby vás mohl předjet.