Dr. Darko

Funguje pravidlo požívání alkoholu od 18 let všude na světě?

Funguje pravidlo alkohol od 18 všude po Světě stejně?

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se na USA – otázka je v archivu

"Byla v USA vždy hranice pro pití alkoholu 21 let, nebo to dříve bylo tradičních 18 ?!

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/byla-v-usa-vzdy-hranice-pro-piti-alkoholu-21-
--

"V USA v jednu chvíli snížili hranici na 18 let a pak ji zase zvedli

Zajímavé ale je, že i v Americe se v jednu chvíli mohlo pít jako v Evropě od 18 let. Za to mohl Franklin Roosevelt, který během druhé světové války snížil věk pro verbování na vojnu z 21 let na 18 let. Když přišla doba války ve Vietnamu, lidem se moc nelíbilo, že by osmnáctiletí byli dost staří na to, aby bojovali a umírali někde v Asii, ale nebyli očividně dost staří na to, aby mohli volit. V roce 1971 tedy státy ratifikovali 26. dodatek Ústavy, který snížil volební věk na 18 let. Totéž se pak aplikovalo i na pití v různých státech Ameriky.

Pak se proti tomu ale zase začalo protestovat, když se začaly stupňovat automobilové nehody, které způsobovali opilí 18letí až 20letí. To bylo proto, že osmnáctiletí rádi jezdili do států, kde si mohli legálně kupovat alkohol, pak chlastali a pak opilí jezdili domů, kde tu možnost neměli.

Prezident Reagan vydal již zmiňovaný zákon v roce 1984, který přinutil víceméně všechny státy Severní Ameriky, aby zvýšili hranici zase pěkně na 21 let."

https://www.stu­dentpoint.cz/2018/04/­27/vec-kterou-chteli-vedet-proc-americe-mohou-pit-lide-alkohol-az-od-21-let/

--

"Ve většině evropských zemí je věková hranice pro prodej alkoholu stanovena na 18 let, ve Spojených státech a Litvě je to 21 let a v Německu Rakousku, Belgii, Francii, Maďarsku a Švýcarsku – 16 let.

V Řecku a Portugalsku takový limit neexistuje. Samotný zákon však není dostatečnou a účinnou překážkou bránící nákupu alkoholu nezletilými" atd."

http://ipz.edu­.pl/czytelnia/51-alkohol-i-nauka/247-alkohol-a-mlodzi-europejczycy-u-progu-xxi-wieku.html

Další odpovědi
Arne1

Někde je to nekonečno – v islámských zemích.

jsemjá

Někde je to jinak, třeba od patnácti.

Pepa25

Ne.