Fotografie na Facebooku

Snažím se nevkládat své fotografie na internet-v poslední době mojí podobiznu vystavili známý na Facebooku aniž bych k tomu dal souhlas -je to vůbec legální, případně můžu takovou fotku nějak smazat?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Legální to není, jedině mu napsat mail nebo zatelefonovat, aby to smazal.

Vy sám to smazat nemůžete

Taky je možné že to už zaindexoval Google a má ji ve svém indexu popř. jiný vyhledávač obrázků.

Co se jednou dostane na net, to se z něj už špatně dostává.

Je mi líto, že jsem Vás moc nepotěšil.

Další odpovědi
baghira

Samozřejmě že to je legální (až na pár výjimečných případů, kdy by fotka nějakým způsobem porušovala tvoje oprávněné zájmy), a smazat ji může jen autor (nebo Facebook, ale ten k tomu musí mít důvod).