Firmy shání čtvrt miliónu lidí, ale Češi za mzdu pod 20 tisíc pracovat nechtějí?

Zajímalo by mě,jak firmy a ČR bude řešit nedostatek pracovníků kteří za mzdu pod 20 tisíc pracovat nechtějí narozdíl od Německa,Angli­e,Švýcarska i Ameriky kde lidé mají chuť do práce a kde mají i nízkou nezaměstnanost a lepší platy a kde Češi rádi budou i pracovat než doma v ČR. https://m.novin­ky.cz/article­Details?aId=464194&sI­d=&mId= děkuji

Nejlepší odpověď
da ny

Co to „plácátete“? 😁
V Německu chybí statisíce pracovních sil, za nižší mzdy tam dřou hlavně příslušníci jiných národností a cizinci, též Češi, Poláci aj.
Hlavně na méně kvalifikovaných pracovních místech.
Zaměstnavatelé jako všude /(i u nás): uznalí, slušní a vydřiduši, novodobí otrokáři (ještě křiči jen schnell, schnell, když máte ruce rozedrané od kartonu do krve na balící lince, v porcelánkách mají ženy galeje tady i tam. Za větší peníz, jen díky přepočtu měny)
20 tisíc, tj. o 8 tisíc více než je minimální mzda. Přijde Vám necelých 16 tisíc. Pro 1 osobu samostatně žijící je to bída s nouzí. Dřete jako otro. Bydlíte v pronájmu? Nesmysl. Pořízení vlastního bydlení? nemyslitelné. Založení rodiny? Hazard! Nedostižná věc. Dojíždíte? To máte tak akorát na ten chléb.
..
Firmy v ČR naberou další cizince (už tak je jich tady dost), ochotné pracovat za nižší mzdy (doma si postaví dům, viz. Ukrajinci).
Nebo budou muset odborníky a kvalifikaci lidem řádně zaplati. Poskytnout bydlení, umožnit vzdělávání, nabídnout benefity, byty, ubytovny, náborové příspěvky. Vychovat si své učně. Vždyť se to tak v některých oborech děje.
20 tisíc je také nástupní plat VŠ (Bc)…
Dělnické profese, řemesla, odborníci vytvářejí pro zaměstnavatele vysoké hodnoty. Ti budou muset pustit více mezi lidi…

Další odpovědi
Drap

Ano, lidé za nízké mzdy pracovat nechtějí.

ivzez

Další Vaše nesmyslná otázka. V ČR je nejnižší nezaměstnanost v EU:
https://zpravy­.aktualne.cz/e­konomika/cesko-zustava-v-cele-zebricku-nezamestnanost-je-nejnizsi-v-e/r~795cf736b­e3611e79142002590604f2e/­?redirected=15195902­77

Kontrolní otázka: Vy byste, Marley, šel vykonávat pomocné
práce do fabriky, do směnného provozu v dvanáctihodi­nových
směnách a nepravidelným volnem za mzdu pod 15.000 Kč?

cochee

Co jsi myslel tou částí souvětí od slova „narozdíl“ dále? Jakože tam v těch zemích lidi za mzdu pod v přepočtu 20 tis. Kč jsou ochotni dělat? To jsi snad spadl z višně?

marci1

Bohužel hlavně dnešní hypotéky na bydlení, či výše nájmů a pronájmů bytů jsou na takové výši, že už pro rodinu na potraviny, oblečení, školu, kulturu, kroužky, vzdělávání, knihy ap. moc nezbývá. ☹

Jiří Bohumil

Mnoho těch, kteří za tuto mzdu pracovat nechtějí si spočítali, že jejich sociální a různé další podpory a případná práce „na černo“, jsou pro ně výhodnější, než oficielní práce na pevně danou pracovní dobu a za mzdu .
A i v těch, Tebou jmenovaných státech, od nás na západ, je mnoho takových, kteří chuť do práce nemají a nikdy mít nebudou a pracovat nechtějí a nikdy pracovat nebudou a těží pouze z tučných sociálních výhod.
Proto chce taky frau Merkel, aby v rámci celé EU byly tyto podpory sjednocené. Dokud to tak nebude, budou i od nás migranti „prchat“ na západ.
A řešení u nás je, příchod pracovitých migrantů, ale zejména z Ukrajiny a z Ruska, kteří pracovití jsou a mzdy, které u nás dostanou, jsou lepší než u nich doma a nejsou tak „vychcaní“ jako migranti z Afriky a z muslimských zemí.

orestez

ivzez, kdybych neměl žádné existenční problémy, nemusel nic platit, tak bych tam šel. Továrna, to je hlučná zábava která usnadní běh času. :)

cochee

šmarjá, ty jsi naiva. Já, nemít existenční problémy a nemuset nic platit, jak popisuješ, tak si určitě najdu lepší zábavu, než chodit do hokny za trapně nízký peníz.