lenina270

Facka od manžela, dá se mu věřit?

už sem psala,že kamarádka dostala facku-mě se stalo to samé,dal mi jí neoprávněně když přijel od maminky při hádce,ale ne poprvé,už dřív byl hrubý-ale pak přiznal že ve vzteku a že to přehnal a prosil o odpuštění…po té poslední facce sem to nevydržela a požádala sem o rozvod,naštěstí nemáme děti ani společný majetek.a do toho se nám pořád tchýně pletla do života-u nich bylo normální že se hádají i před náma,pak se vždy sebrala a utekla k sestře-a běda když sem řekla že manžel je stejný jako tchán a že se mi to nelíbí-to sem byla špatná,prý je hádání normální-že si musím zvyknout
tchýně prostě chtěla abych poslouchala na slovo a neměla vlastní názor-kecala mi i do toho že musím mít kytičkovou zahrádku…i když mám jiné zájmy než kytičky-co si o tom myslíte?manžel vždy dal za pravdu jí,nikdy nestál za mnou-neměla sem oporu..
Doplňuji:
už sem jednou o rozvod požádala,loni v listopadu,ale sliboval že se změní-když se napil tak chtěl totiž půl baráku do kterého nedal ani korunu a dělal na něm 10× sotva…uvěřila sem slibům…tet už neee

Nejlepší odpověď
quentos

každý, kdo je schopen vztáhnout ruku na ženu, nota bene vlastní manželku, je hovado a znanělec. Na míle od něj daleko. Planě slibovat dokáže kdekdo.
Doplňuji:
*zbabělec

Další odpovědi
Miroslavst

Nebudu zde posuzovat facku jako takovou, jelikož to již je popsáno jako zvrhlost. Chci zde jen naznačit to, proč se vlastně ptáte jestli mu věřit či ne.
Já bych mu nevěřil už v té době, kdy jak píšete drží s každým jiným než s vámi. To už dávno měla být pro vás výstraha, že něco není v pořádku.
Já vím, kdekdo řekne rodiče, ale ve chvíli, kdy mám manželku tak se hodnoty mění tak, že na prvním místě má být ona a poté další. rodiče byli na prvním místě do doby, než jsem si manželku našel.
Ještě bych bral, že by mohl udělat diplomata a nestát za nikým, ale pokud přitakává rodičům vůči vám, rychle pryč.
A co vůbec tchýně chce? Jste robot nebo co? Posluchat a držet hubu a krok. Tak to teda v žádném případě!!!!! Jestli ona drží hubu a krok, její věc, ale vy rychle a honem rychle pryč!!!

Nuk nuk

Možná bych byla schopná tolerovat jednu facku. Ale pokud je někdo agresivní, zřídka bývá ta jedna poslední a pokud se to opakuje a těch facek je víc než jedna, pak nemá smysl takovému člověku věřit. Takový člověk se nezmění jen tak, má to v povaze.
Facky jsou domácí násilí a já jsem toho názoru, že čím dřív od takového člověka odejdete, tím lépe.

anonym

Nevěřit.Jak někdo jednou praští ženskou.....
Slyšel jsem příběh,taky jeden takový statečný silák,ona si jednoho dne,vlastně večera vytrpěla svoje,počkala až Bivoj usnul a dala mu přeukrutnou nakládačku.
Toto NENÍ návod!!!

anetadela1

Myslím, že jste udělala jedině dobře. Párkrát byste mu facku odpustila, a jednoho dne by vás zmlátil ani byste nemrkla. Nedejte na přemlouvání, že už to nikdy neudělá. Sice jsem v takovýhle situaci nidky nebyla a bůh ví, co bych opravdu udělala. Možná bych taky věřila, že se změní.....

vecernice

Než čekat,že to může zase přijít a nedůvěřovat,tak bych se na to asi taky vykašlala.Nevím jak dlouho jste spolu,ale nemělo by se to stávat.Asi je manžel ještě nevyzrálej a atˇ zůstane u maminky a třeba se uklidní u pěstování kytiček.Hodně štěstí!

anonym

Je to smutne,ze si chlap troufne na zenu,a ja bych po prvni facce ho nechala.Jinak co je to odpustit,pokud se to udela tak si vytvorim proti sobe novy utok,lzi a neveru.Odpoustet muzu tak detem,ale u dospelich je to na pomyslenou.Ne jeden pripad v rodine,kde zena,ale i muz odpusti a za cas skonci u rozvodu(ci hure).Taky se rika dej mi sanci,podle mne to je taky odpust mi-jak rikam je to na pomyslenou.

libunna

Měla jsem manžela, který také začínal fackami, prý mu ujely nervy.Časem ,ale nezůstalo jen u facek a jeho agrese vůči mě byly stále častější. Rozvod a následné exekuční vystěhování manžela z bytu trvalo několik let. Vytrpěla jsem si své, což se trvale podepsalo na mém zdraví.Proto, Vás prosím, odejděte z tohoto manželství co možná nejdříve.Věřte, že Váš manžel už lepší nebude, spíše naopak. Nedejte na jeho sliby a prosby. Přeji Vám odvahu a sílu k Vašemu rozhodnutí.

Zdroj: vlastní zkušenost

bond73

Paní Lenko,sama jste se přesvědčila,že váš manžel,už nikdy k žádné změně nedojde a to,že jste požádala o rozvod ,je asi ta správná volba,domnívám se nyní,že pokud by jste nyní ustoupila ,byla by jste již na vždy, jeho otrok a ubožák.Vím,že rozvod není milá věc,sám jsem tím prošel,ale žít s někým takovým, je myslím si o ničem,lidi spolu mají žít proto,že se navzájem respektují a také že se milují a v tom případě, nedopustí ten jeden,aby ten druhý trpěl a když je nepříjemno jednomu, ten druhý to musí také tak cítit,protože jej miluje. Ve vašem případě se domnívám,čím dříve tento vztah ukončíte,tak tím dříve najde opravdovou lásku a štěstí.Budte nyní silná a neustupujte,protože přijdou i sliby a prosby a poté, vám to spočítá i s úrokem,takový my chlapi jsme,veřte mi.Hodně štěstí vám přeji a také,aby jste našla tu opravdovou lásku.

popelka

byla jsem na tom stejně akorát že místo tchýně vládla v domě manželova babička a pak sestra jeho která za ní několikrát tydně jezdila..těch naschválu nadávek a ponížování no co vám mám povídat byl to očistec..já pořád jen brečela a brečela..manžel při mě nikdy nestál..zmlátil mě hned na začátku abych věděla jak se mám chovat..trpěla jsem vše 12l než mě napadlo se sebrat a odejit..i se synem..měla jsem všechno.ted nemám nic ale mužu volně a svobodně dýchat..přeju vám hodně štěstí..já měla strach o holí život..nakonec to tak strašné nebylo

afro.minerva

Pokud to bylo tak jak popisujete, tak bych ani neviděla jako největší problém ty facky, ale že se vás jako manžel nezastane ani před svojí matkou. Ona vám nemá co kecat do života. Vůbec. A co není jeho, tak na to nemá právo. Pokud už jste žádala o rozvod a on se nezměnil i přes svoje prosby, omluvy a přemlouvání, tak bych neváhala a rozvedla se. Myslím, že jste stejně už rozhodnutá…

Michal

Zvažujte odchod a to zcela vážně a rychle!

Vicki

Z téhle rodiny co nejdřív pryč.Tam by Vás ty jejich ega úplně udupali.

dagry

Je to jednoduché … PRYĆ OD ŚMEJDA !!!!!

chucky

Nedá se mu věřit, jiný nebude:(