MisaEss

Mám mu věřit?

Zdravím, mám přítele rok. Je nám oboum 22 let. Každý žijeme odděleně v bytech v Praze. Od ledna jsme spolu trávili každý den, nespala jsem vůbec doma a nějak jsem si na něj navykla a až moc ho začala sledovat. Posledních pár týdnů říkal,že když jsme spolu tak se nesoustredi na praci ani skolu, s ze by bylo lepsi se vidat od pátka do neděle. Mrzelo mě to, ale souhlasila jsem. Jenže ty dny mi vubec nepsal,když už,tak jedno slovo. Myslela jsem si,ze uz nechce , ale kdykoliv jsem se ho na to zeptala,tak rekl,co to placam za nesmysli, ze si jen nechce psat furt a ze semnou být chce. Ale mě zajímá co přes den dělá a stále ho z něčeho podezírám a že vyšiluji kvůli kravinám. Myslíte,že je to jen proto ,že jsem si navykla být furt
s ním, nebo se něco děje?

Nejlepší odpověď
annas

Zda věřit píiteli? Těžko to ví někdo jiný než vy sama.

Měla byste něco vycítit z jeho chování, mít k němu důvěru, zbytečně nepodezírat. Pokud se vám něco nezdá, promluvit si s ním., zda je oprarvdu pravda, že kvůli vám se nemůže soustředit na školu atd.

Ale sledování je výrazem nedůvěry, Snad poznáte, zda vám lže. Nevysvětlila jste si slova jinak? Neztrácí pocit svobody, neomezujete ho? Zkuste se zamyslet nad sebou, kdyby to bylo naopak.

Možná máte nízké sebevědomí, nebo jste měla problém v minulosti, takže vidíte třeba i to, co není. Ale i partneři chtějí volně dýchat, setkat se s kamarády, takže svým chování ho třeba můžete ztratit.

Další odpovědi
orwell

Samozřejmě, že se něco děje. Pořád se něco děje. A dovedeš si vůbec představit jak to vypadá v takovém manželství třeba po 50 letech? Základní poučky jsou: Nikomu nevěř a nebudeš zklamán. A nebo: Důvěřuj, ale prověřuj!
Každý vztah po čase zevšední a promění se často až k nepoznání. Je třeba se s tím smířit a zařídit se podle toho. Žádného partnera nemůžeš vlastnit (a to na furt) a vždycky je zde pravděpodobnost (celkem dost vysoká), že ho ztratíš. Na pohádky o věčné a nehynoucí lásce zapomeň, takovou jsem za celý dosavadní život nikde neviděl.
Dopručil bych netlačit na pilu, ale mít trochu víc oči a uši otevřené, jestli víš, co tím myslím.

Edison

Mno… děje… Jsi asi zamilovaná… Podívej… součástí vztahu je i svoboda, důvěra, trpělivost, pochopení… Je to velmi složitý mix… pozor, nekdy přílišný zájem… až tlak, nebo nátlak může být zničující. Najít vyvážený poměr zájmu a té svobody… to je věcí, kterou i vy mezi sebou musíte najít. Pokud se vám to nepovede, a to hlavně přirozeně, budete nešťastní. To je o tom souznění, vycítění, kdy se potřebujete a kdy je lepší nechat tomu druhému volnost a to bez toho, aby se sám jeden z vás užíral.

Jestli mu máš, nebo nemáš věřit my nemůžeme přeci tušit. Neznáme ani jednoho z vás.

Bobek 2

Buď ti vztah s ním něco dává, a v takovém případě ti může být jedno, co dělá přes týden, anebo ti nic nedává, a pak ti taky může být jedno, co dělá, když nejste spolu. Každopádně počítej s tím, že ani pro jednoho z vás nemůže být „chození spolu“ činnost na plný úvazek – taky je třeba pracovat, studovat, mít přátele, koníčky, životní plány… Pokud máš opakovaně tendenci ho podezírat, tak se na to vykašli, takový vztah nemá cenu ani pro tebe, ani pro něj, jen byste se navzájem trápili.

Hlada

Pořád se něco děje. I váš vztah prochází vývojem. Po roce chození jste si zkusili společné bydlení, které nedopadlo dobře. Zřejmě vztah lezl příteli do životně důležitých činností, proto ho chce omezit. Měli byste si ujasnit, jestli přítel nechce soužití z principu nebo jsi od něj vyžadovala tolik volného času, že tě raději vykázal. To je podstatný rozdíl! Jeho vztah k psaní chápu. V době levného neomezeného volání je to ztráta času.

Dochy

Nedokážu odpovědět zda věřit či ne. Neznám vás. Ale na tom, že si nemůže psát pořád něco může být. Typicky ženské komunikační dovednosti se liší od typicky mužských. Samozřejmě tím netvrdím že to tak platí pro každou ženu a každého muže. Ale ženy jsou schopny komunikovat téměř neustále i kdyby neměli důvod. Chlap buď telefonuje nebo dělá něco jiného. Sledovat s někým konverzaci (ať už hlasovou či textovou) po několik hodin znamená že těch několik hodin nebude dělat nic jiného (nebo sice bude ale ve skutečnosti udělá kulové). Pokud se svým protějškem potřebujete být neustále v kontaktu, je možné, že budete muset najít vhodnější protějšek. Někteří muži to zvládnou, ale moc jich myslím nebude. Chlap zpravidla potřebuje mít i nějaký čas jen pro sebe. I kdyby se měl jen zavřít někde v komůrce a hodinu v tichu skládat z třísek plachetnici v lahvi…