Dr. Darko

Existují v ostatních evropských zemích komunistické strany, nebo je zakázali?

Odpovědi
dubraro

Existují skoro všude, jen se možná nejmenují komunistické. Třeba v Německu se komunisté jmenují Die Linke. Podstatnou část dříve komunistické agendy převzaly také nejrůznější strany Zelených a Pirátů.

Emefej

Existují a nejenom v evropských zemích.

elkon > plácáš nesmysly, komunistická strana USA existuje zcela legálně – https://cpusa.org/

Arne1

Když se zeptáš tety WiKi, tak zjistíš:

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kategorie:Ko­munistick%C3%A9_stra­ny

elkon

Jak je to v Evropě nevím, nesleduji to, ale v takzvané demokratické Americe, jsou oficiálně povolené jen dvě politické strany. Republikáni a demokraté. Ostatní, včetně komunistů, jsou zakázané. Taky „demokracie“.

Ametyst

Bývali mladí komunisté a zeleni aktivisté teď vladnou z Bruselu. To je ověřitelný fakt.

led

alkon, McCarthyzmus oficiálne už skončil. dnes už nie je trestne, byť členom KS USA

led

prepáčte, nie alkon ale elkon