Avatar uživatele
maschin

Existují v dnešním Rusku pracovní tábory?

Existují? Jsou i pro politické vězně? Jaké jsou v nich podmínky?
Doplňuji:
Mirdas: Vzpomněl byste si na jméno té knížky? Docela by mě to zajímalo :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? suaeda, Mirdas před 3628 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mirdas

Nedávno jsem četl knihu od jednoho muzikanta z Francie který v roce 2000, byl zadržen a zavřen v jednom z těchto táborů.
Popisoval šikanu jak od dozorců, tak i od spoluvěznů, kteří spadají pod různé gangy a prakticky to tam ovládají.
Za vše se platí. Za lepší a více jídla, místa na spaní, určité úlevy, ochranu před jakoukoliv nehodou, lepší prací, dokonce i za včasné vyřízení propouštěcích papírů a mnoho dalšího.
Již určitě nebudou tyto lágry tak v hojném počtu, ovšem je jich stále dost.
Novináři v Rusku se o nich bojí psát, aby i oni do nich nespadli,, v horším případě aby je kdosi z " teroristů " nezastřelil.
Zvyky se jen tak nemění.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ptáč

Kde v dnešním globálním rusku nejsou pracovní tábory? -Nebo kde trestanci nebydlí ale ještě za cesty do pracovních táborů a zpět platí?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Nevím. neznám tak podrobně dnešní Rusko. Neznáš ho ani ty . Psanému se moc věřit nedá. Kdyby tam nějaké byly a vymykaly se právnímu systému, západ by to pěkně rozmazal. Ukaž mi nějaký publicistický článek kde se o nich alespoň píše.To on umí. Podmínky v táborech nebo ve věznicích jedno a to samé, jaký je v tom rozdíl ?

Na druhé straně kolik si myslíš , že běhá v ČR na svobodě lidí kteří by tam patřili ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
badisko

By se mohly ceske veznice exportovet tam …ne ?..urcite by vam to usetrilo nejakou korunu …

před 3628 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek