maschin

Existují v dnešním Rusku pracovní tábory?

Existují? Jsou i pro politické vězně? Jaké jsou v nich podmínky?
Doplňuji:
Mirdas: Vzpomněl byste si na jméno té knížky? Docela by mě to zajímalo :)

Nejlepší odpověď
Mirdas

Nedávno jsem četl knihu od jednoho muzikanta z Francie který v roce 2000, byl zadržen a zavřen v jednom z těchto táborů.
Popisoval šikanu jak od dozorců, tak i od spoluvěznů, kteří spadají pod různé gangy a prakticky to tam ovládají.
Za vše se platí. Za lepší a více jídla, místa na spaní, určité úlevy, ochranu před jakoukoliv nehodou, lepší prací, dokonce i za včasné vyřízení propouštěcích papírů a mnoho dalšího.
Již určitě nebudou tyto lágry tak v hojném počtu, ovšem je jich stále dost.
Novináři v Rusku se o nich bojí psát, aby i oni do nich nespadli,, v horším případě aby je kdosi z " teroristů " nezastřelil.
Zvyky se jen tak nemění.

Další odpovědi
ptáč

Kde v dnešním globálním rusku nejsou pracovní tábory? -Nebo kde trestanci nebydlí ale ještě za cesty do pracovních táborů a zpět platí?

mosoj

Nevím. neznám tak podrobně dnešní Rusko. Neznáš ho ani ty . Psanému se moc věřit nedá. Kdyby tam nějaké byly a vymykaly se právnímu systému, západ by to pěkně rozmazal. Ukaž mi nějaký publicistický článek kde se o nich alespoň píše.To on umí. Podmínky v táborech nebo ve věznicích jedno a to samé, jaký je v tom rozdíl ?

Na druhé straně kolik si myslíš , že běhá v ČR na svobodě lidí kteří by tam patřili ?

badisko

By se mohly ceske veznice exportovet tam …ne ?..urcite by vam to usetrilo nejakou korunu …