Razhel

Máte někdo vlastní zkušenost s Velikonoci v Rusku?

Dobrý den,na internetu je spousta článků o tom jak se slaví Velikonoce v Rusku. A však mě by zajímalo, zda je tu někdo kdo ví z vlastní zkušenosti, jak to tam na Velikonoce chodí. Jaké tradice se dodržují, jaké naopak vubec, co je jinak než zde v Česku a co je stejně.
Za odpovědi budu ráda.

Nejlepší odpověď
annas

Vlastní zkušenosti nemám, ale v odkazu uvádí autorka informace, které jí potvrdila kamarádka z Moskvy. Takže můžete srovnat.

"Pravoslavné Velikonce v Rusku

„Velikonoce, které nesou v Rusku název Pascha, jsou pro ruské věřící nejdůležitějším svátkem v roce, na rozdíl od naší země, kde jsou hlavními svátky Vánoce. Velikonoce jsou na celém světě spojeny s dodržováním různých zvyků, které sice mají hodně společného, ale v různých náboženstvích se přece jen liší.“

Symboly ruských Velikonoc

  1. Pozdrav
  2. Velikonoční oheň
  3. Velikonoční hostina

Různé velikonoční hry. nošení velikonoční výslužky na hroby,
na hroby, Velikonoční pondělí je všední den, mrskut není. atd.

http://www.obraz­kovysvet.cz/vis­mo/dokumenty2­.asp?id=1203&p1­=1577

Další odpovědi
Emefej

V Rusku nemůžu sloužit, na Ukrajině jsem je zažil. Zdraví se „Christos voskres“ a vzájmně si ťukají vajíčky, komu se nerozbije, bude mít celý rok štěstí. Pak se jde do kostela, poté se hoduje, jí se posvěcený mazanec a hojně pije.

Emefej

annas > „na rozdíl od naší země, kde jsou hlavními svátky Vánoce?“ V občanském životě možná ano, v církevním v žádném případě.

annas

Citovala jsem autorku, takže ji můžete napsat, jak to myslí, odkaz na stránku je uvedený.

Jinak slaví svátky věřící a jinak nevěřící. Takže se dá brát z obou pohledů.

Znám křesťanské svátky a vím, co obnášejí. Jenže kdo dnes všechny křesťanské tradice udržuje?