Dane

Existují nějaké způsoby placení peněz na účet zdarma?

K platbě na účet využívám pravidelně služeb České pošty. Nyní stojí zaslání částky (1 Kč – 5 000 Kč) na účet poštovní poukázkou 29 Kč, což je na naše poměry dost. Když takto za měsíc zaplatím vícekrát, ubyde mi v peněžence třeba stokoruna.

Odpovědi
Mc Merkurion

… stojí to míň, ne zadarmo, ale co převodem? …

kapka

U mojí banky neplatím nic ani při převodu peněz do jiné banky. Internetbankingem samozřejmě. (Ani za vedení účtu, prostě nic, co běžně využívám.) Takových bank je víc. Takže založit účet u některé z nich a neomezeně posílat peníze komu chci a kolikrát chci. Nezaplatíte ani korunu, jak bude rok dlouhý. :)
Abych byla přesná, tak u mé banky musí na tom účtu zbýt trvale aspoň stovka. Takže o tu vlastně přijdete, ale je to účet na neomezenou dobu. Další výdaje už nebudou.

Kepler

Při využití internetového bankovnictví a platbě na stejnou banku je to zadarmo a rychlejší než 1 minuta, aniž bych nadzvedl poprdí. Při platbě na jinou banku to něco málo stojí, ale není to moc. Záleží na vaší bance.

tforro

Někdy je vklad na účet zdarma. Některé společnosti to tak mají a neplatí se ani za VS.
A když jdu do banky vkládat někomu peníze na soukromý účet, tak se taky někde neplatí. Chtělo by to tedy dojít do banky, do které platby směřují, a zeptat se, zda se platí, nebo ne.

Dane

tforr: Co se týče vkladu v hotovosti třetí osobou, poplatek je jako všude jinde 70,– Kč

Dane

A co když nemám bankovní účet?

Mc Merkurion

… to ti vejplatu dávaj na ruku? že se dneska ještě taková firma najde … jinak je dost bank,a existujou i takový,že jsou měsíční poplatky minimální,až nulové a ve spojení s internetbankingem naprosto pohodlné i z konce světa,kde lišky dávaj dobrou noc …

kapka

Založit ho? :)

Dane

Jenomže to jsou další měsíční poplatky. 🙂

Dane

Ok, beru zpět. Tipy mi tady asi nedáte.

Mc Merkurion

… mrkni sem:
http://www.bankovni-poplatky-srovnani.cz/
http://www.me­sec.cz/produk­ty/osobni-ucty/
http://www.fi­nance.cz/ucty-a-sporeni/bezne-ucty/prehled-beznych-uctu/
http://www.ban­kovnipoplatky­.com/dtest-srovnani-bankovnich-uctu-17484.html

kapka

Klidně dáme, já jsem u Fio banky. Už se tu banky několikrát řešily a lidi psali, kdo jakou má a jestli platí poplatky. :)